Idenfit’in yeni nesil çözümleri ile AVM güvenliği ve denetimi

Alışveriş merkezleri günümüz modern kent yaşamında insanlar tarafından oldukça rağbet gören yerlerdir ve sayıları her geçen gün gittikçe artmaktadır. Neredeyse küçük bir şehir kadar insan yoğunluğuna ve mekânsal yapılara sahip olmasından dolayı beraberinde birçok risk de barındırmaktadır. Toplumsal olaylar, hırsızlık, gasp, terör olayları ve benzeri birçok tehdit, tehlike potansiyelinin ortaya çıkması AVM güvenliği kavramını gündeme getirmiştir. Alışveriş merkezlerinin büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda, denetimin en öncelikli konulardan biri olması gerekmektedir. Idenfit, yeni nesil güvenlik ve denetim çözümleri ile AVM’ler gibi büyük mekânlarda güvenliğin ve denetimin kusursuz bir şekilde yürütülmesi için olanak sağlamaktadır.

Güvenlik modülü ile birlikte;

Sürekli ya da belirli periyotlar ile kontrol edilmesi gereken güvenlik noktalarını denetlemeye olanak sağlar. Gerçek zamanlı GPS takibi ile personellerin anlık olarak nerede oldukları takip edilebilir ve yönetilebilir. Böylelikle sahadaki tüm olaylara hakim olunur. En önemli özelliklerinden biri olan “acil bildirim” özelliği ile, AVM güvenlik personeli karşılaştığı acil durumları IP68 sertifikalı, su geçirmez ve düşmeye dayanıklı el terminali fotoğraf, video ve ses aracılığı ile anında bildirebilir. Yöneticilerin durumlardan anında haberdar olması, erken müdahale için oldukça önemlidir. Toplanan tüm bilgileri gelişmiş bulut sistemine kaydeder ve istenilen formatta raporlama yapar. Idenfit güvenlik modülünün bir diğer önemli özelliklerinden biri de push to talk / bas-konuş özelliğidir. Güvenlik personellerinin gerekli durumlarda birbirleri ile iletişim halinde olabilmeleri için geliştirilmiş bu özellik ile tek bir tuş ile istenildiği kadar kişi ya da gruplar ile sesli ve görüntülü olarak hızlı bir şekilde iletişime geçilebilir.

Peki, AVM gibi büyük mekânlarda personellerin görevlerini yerine getirdiklerinden nasıl emin olunabilir?

Idenfit görev yönetimi modülü ile birlikte görevlerin, kim tarafından nerede, ne zaman ve nasıl yapılacağını belirlenebilir. Temizlikten, denetime kadar birçok farklı görevin doğru bir şekilde düzenlenmesi ve takip edilmesi hem zamandan tasarruf sağlar hem de işgücünün verimli kullanılmasını sağlar. Personellere anlık, rutin ve sürekli görevlendirmeler verilebilir. Görevlendirmeler, yöneticiler tarafından yetki ataması yaparak ve takımlar oluşturarak yapılır. Yöneticiler aynı zamanda görevleri kategorilere ayırabilir ve görevlere lokasyon tanımlayabilirler. Personeller mobil uygulama üzerinden bağlı bulundukları takıma atanan görevleri,  kendilerine özel atanan görevleri veya genel görev listesine atanan görevleri görebilirler. Genel görev listesinden kendi üzerlerine görev alabilirler. Personeller görev sırasındayken oluşan acil durumları anında yöneticilerine bildirebilir. Tüm bu veriler Idenfit’in bulut tabanlı sistemine kaydedilir ve istenilen formatta raporlama yapılabilir. Görev yönetimi ile birlikte süreçler daha düzenli ve şeffaf bir şekilde ilerler. Yöneticiler istedikleri her yerden kolayca mobil aracılığıyla veya web üzerinden görev takibi yaparken, Idenfit’in denetim yönetim modülü ile birlikte değerlendirmede bulunabilirler.

Denetim yönetimi modülü ile birlikte;

Yapılan görevler esnek soru tipleri ile puanlama veya evet-hayır cevapları üzerinden değerlendirilir. Böylelikle yalnızca görev takibi yapmış olunmaz, yapılan işin veya hizmetin kalitesini kontrol edilebilir ve iyileştirme yapılabilir. Denetim kuralları fotoğraf,video, ses ve benzeri eklerle desteklenebilir.Yönetici personelden yerine getirdiği görevi fotoğraf, video veya ses ile desteklemesini talep edebilir. Personel görevi yerine getirdikten sonra görevin türüne göre fotoğrafını/videosunu çekebilir veya sesli olarak yöneticisi ile paylaşabilir. Yönetici böylelikle görevin istenilen şekilde yerine getirip getirilmediğinden emin olur.  Idenfit, geliştirdiği modüller ile daha güvenli bir mekân sunarken, verilen hizmetin veya yapılan işin kalitesinin artırılmasını da sağlar.