Yangın sistemlerine akılcı çözüm

Toplu yaşam alanlarında güvenlik ihtiyaçlarının artmasıyla geçiş kontrol sistemlerinin önemi artmaktadır. Güvenlik sistemleri içinde kartlı geçiş sistemleri, biyometrik sistemler, kamera sistemleri, yangın alarm ve güvenlik sistemleri yer almaktadır. ÖLÇSAN’ın hayata geçirdiği KIMO Geçiş Kontrol ve Personel Devam Kontrol Platformu, kurulan sistemler aracılığıyla kullanıcılara iş yerlerinde, binalarda, sitelerde güvenliği kontrol edebilme imkanını sağlamaktadır.

KIMO Geçiş Kontrol ve Personel Devam Kontrol Platformu hem insan kaynakları hem de geçiş kontrol alanlarında sahip olduğu modüllerle ve kullanıcı dostu ara yüzü ile müşterilerimize fırsatlar sunmaktadır. Geçiş kontrol sistemleri, alanlar arasında geçişi denetleyen, yetkisiz geçişleri engelleyen, yetkili geçişlere izin veren ve tüm bu süreci kayıt altına alarak, raporlama fırsatı sunan KIMO platformu tarafından yönetilmektedir. Tüm bunların yanında, KIMO geçiş kontrollerinin gerçekleştirildiği alanlar içinde yangın sistemleriyle entegre çalışarak, yangın zamanlarında tahliyelerin hızlı olmasını olanaklı kılmaktadır. Yangın sistemlerinden gelen veriler tek başına anlamlı değildir. KIMO, bu zamanlarda yangın sistemleri için tamamlayıcı bir platform olma özelliğiyle, kurumlarda alanların terk edilmesi için geçiş kapılarını otomatik olarak açmaktadır.

 

Yangın dedektörlerinden gelen verileri, KIMO yorumlamakta ve geçiş kapılarının otomatik olarak açılmasını sağlamaktadır. Bazı kurumlarda kartlı geçişlerin olduğu sistemlermevcuttur. Yangın anındaki kapıların otomatik açılımı, panikle kaçan personelin kartı yanına almaması durumunda da kurumdan hızlı tahliyeyi sağlamaktadır. Böylece panikanında, geçiş kapılarında birikme, yığılma gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. Ayrıca, tahliye olan personeller el terminal ile tanımlanabilmekte, eksik olanlar bulunabilmektedir.
KIMO kullanan müşterilerimiz tek platformda entegre olmuş birçok modülü tek alandan kontrol etme, yönetme ve raporlama imkanına sahiptirler. Böylece, geçiş kontrol güvenliği, insan kaynakları, kamera sistemleri ve yangın sistemlerinin kontrolü sağlanmaktadır.