Daha doğru alarm, daha fazla güven

Güvenlik kameraları artık net görüntülerin yanı sıra, etkili yönetime yönelik video içerik analizi (VCA) de sunuyor. Derin öğrenme becerisiyle birlikte güvenlik çözümleri de yepyeni bir boyutta gelişmiş zeka ve etkinliğe kavuştu. Tüm bunların en yeni örneklerinden biri de, VCA ve derin öğrenme becerilerini küçük ve orta ölçekli işletmeler ile mesken müşterilerin kullanımına ilk kez sunan Hikvision AcuSense.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaç duydukları güvenlik ve güvenlik kamerası ihtiyaçlarının birçoğuna sahiptirler. Eş zamanlı olarak çevrelerinde olup bitenleri bilip bunlara karşı harekete geçmeleri ve meydana gelen olayların yerini hızlıca tespit edebilmek için video arama işlevlerini otomatik sisteme bağlamaları gerekir. Mesken alanlarının güvenliği ve korunması da bir başka örnek olarak verilebilir.

 

Doğru alarmlara neden ihtiyaç duyarız?

Evimizin güvenliği söz konusu olduğunda aklımıza gelecek ilk şey evimizin çevresi olur. Burada temel amaç, yabancıların evimize girmelerini önlemektir. Bununla birlikte, geleneksel video kamera sistemleri bu konuda işini iyi yapamayabilir. Peki neden?

Geleneksel güvenlik kamera sistemleri, video içerik analizi (VCA) ile mümkün olan hareket tespit, sınır geçiş ve yetkisiz giriş tespit gibi birtakım tespit becerileri sunuyor olsa da, her türlü nesne ve olay tespitinde sık sık alarm verecektir. Bu bir hayvan, gölge veya diğer doğal hareketler olabilir – biz bunlara yanlış alarm diyoruz. Sonuç olarak her birini tek tek araştırmak size vakit kaybettirecek, asıl harekete geçilmesi gereken durumlarda gecikmeye sebep olarak etkinliği düşürecektir. 

Dolayısıyla, asıl tehditlerin – kişi veya araç varlığı – tespit edilebilmesi, çevreye yönelik VCA işlevlerinin doğruluğunu büyük ölçüde geliştirecektir. Bu anlamda devreye giren Hikvision AcuSense teknolojisi bu hedefin ulaşılmasına yardımcı olarak sizlere mekan ve varlıklarınızın korunmasında uygun maliyetli bir çözüm sunuyor.

 

Yüksek alarm doğruluk oranı ile vakit kaybı ve endişeye yer yok

Gelişmiş VCA ve derin öğrenme algoritmalarıyla donatılmış Hikvision AcuSense sayesinde insan, araç ve diğer nesneler bazında alarm bilgisi belirleyerek insan ve araç tespitini çok daha etkin bir hale getirebilir ve güvenliği en üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Yüksek doğruluk oranına sahip olan sistem, yağmur ve yaprak gibi diğer diğer unsurların sebep olduğu yanlış alarmları elimine ederek yalnızca insan ve araç tespitine ilişkin alarmları üretir.

 “hızlı arama özelliği” de sunan Hikvision AcuSense sayesinde, güvenlik personeli veya bölge polisi herhangi bir güvenlik vakasında hızlı bir şekilde video görüntülerine erişebiliyor. Böylece görüntüleri saatlerce elle aramanın yarattığı zaman kaybı ortadan kalkıyor.

 

Etkili uyarı ve video klipler sayesinde daha fazlasını bilin

Çevre güvenlik sisteminizi Hikvision AcuSense teknolojisiyle yeniden tasarlayın. İzinsiz giriş yapmaya yeltenenlere karşı rüzgarlı veya yağmurlu bir havada dahi işe yarayan güvenlik kamerası sistemi devrede. Bu kişiler, etrafta kimseler olmayacağından bu olumsuz hava koşullarının kendilerinin işine yarayacağını düşünseler de, bu konuda son derece yanılıyorlar.

AcuSense ile donatılmış güvenlik kamerası, ön avlunuzdan girmeye çalışan kişiyi hemen yakalar. Eş zamanlı olarak akıllı telefonunuza bir mesaj ve video görüntüleri yollar. Doğruluğu onaylanmış bu alarm sayesinde anında harekete geçebilirsiniz. Hikvision AcuSense, sorunlar henüz bir acil duruma dönüşmeden önce onları önler.

Tam-entegre güvenlik kamera sistemimize ait Hik-Connect uygulaması ile önemli faaliyetleri video uyarılar, canlı video görüntüleri ve 7/24 dijital video kaydı bilgilerini kolaylıkla izleyip takip edebilirsiniz.

 

Hikvision AcuSense kilit özellikleri

Yanlış alarm azaltma – cansız objelerin yol açtığı yanlış alarmları en aza indirerek alarmın etkinliğini önemli ölçüde arttırırken masrafları azaltır;

Hızlı hedef arama – insan ve araç gruplandırmasına dayalı, çok daha etkili ve verimli dosya arama özelliği sayesinde güvenlik personelinin video görüntülerini elle arama zahmetinden kurtarır

Uyarı ışığı ve sesli alarm –Flaş ışığıyla beraber siren sesi çıkartarak olası izinsiz girişe karşı caydırıcı etki sunar

Hikvision AcuSense teknolojisi küçük fabrikalar, konut ve villalar, küçük oteller, benzin istasyonları ile çeşitli iç ve dış mekanlara yönelik ideal güvenlik çözümleri sunan EasyIP ve Turbo HD ürün serilerimizde mevcuttur.