MOBOTIX, akıllı video teknolojisinde; yapay zeka ve derin öğrenme ile bir sonraki büyük ilerlemeyi gerçekleştirerek, "İnsan Görüşünün Ötesine Gitme" konusundaki misyonunu daha da ilerletiyor. Yeni MOBOTIX 7 açık çözüm platformunu ve onu kullanan M73 üst düzey kamerasını piyasaya süren MOBOTIX, bir kez daha bu teknolojide küresel bir lider olarak konumunu güçlendiriyor. Yapay zeka ve derin öğrenmeye dayanan uygulama çözümleri ile desteklenen yeni nesil video kameralar yalnızca sınırsız sayıda işlevsellik sağlamakla kalmıyor,  aynı zamanda geleneksel video güvenliğinin ötesinde yepyeni olanaklar sunuyor. MOBOTIX sistemlerinin siber güvenlik ve veri güvenliği en yüksek önceliğe sahip olmaya devam ettiği için tamamen güvenilir ve güvenli kaldığı anlamına gelmektedir.

M7 sistem platformu ve M73 kamera, bu yıl Mainz'deki MOBOTIX Küresel Ortak Konferansında (GPC) 500'ün üzerinde uluslararası teknoloji ve satış ortağının yanı sıra basın temsilcilerine sunuldu.

MOBOTIX AG'nin Baş Teknoloji Sorumlusu Hartmut Sprave açılış konuşmasında, “MOBOTIX 7, derin öğrenme modüllerine dayanan en güçlü ademi merkeziyetçi ve güvenli modüler IoT-video sistemimizdir ve akıllı video teknolojisi için yeni standartlar koymaktadır” dedi.

Sprave, "Donanım ve yazılımımız 'Almanya'da üretilmiştir' ve özel yapım kamera uygulamaları MOBOTIX 7'yi genişletmek için sınırsız olanaklar sunmakta. Bu, sayısız IoT işleminde devrim yaratacaktır. Sadece bizim için değil, aynı zamanda çeşitli pazarlardaki teknoloji ortaklarımız ve müşterilerimiz içinde" dedi.

MOBOTIX 7 dikey pazarlar için önceden yüklenmiş uygulamalarla komple yüksek performanslı video sistemi

MOBOTIX 7, piyasaya sürüldüğünde bile, MOBOTIX tarafından doğrulanmış ve onaylanmış önceden yüklenmiş uygulamalar ile birlikte geliyor ve siber güvenlik açısından en yüksek standartlara sahip. Bu uygulamalar yapay zeka (AI) ve derin öğrenme ile desteklenir ve önemli sayıda sektöre özgü bireysel gereksinimi kapsar. Ortakların, müşterilerin veya kullanıcıların kendi çözümlerini geliştirmeleri ve programlamaları ve bunların MOBOTIX tarafından onaylanması da mümkündür. Sprave, "Bu, müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt olarak ürün yelpazesinin dinamik bir şekilde büyüdüğü anlamına geliyor; bu nedenle, hemen hemen tüm mevcut ve gelecekteki pazar gereksinimlerinin doğrudan MOBOTIX 7 platformunu içeren bir kameraya doğrudan monte edilmiş bir uygulamayla gerçekleştirilebilmesi" dedi.

Yeni MOBOTIX video sistemi müşterilerimizin belirli alanlardaki özel ve bireysel zorlukları için de uygundur: Örneğin, MOBOTIX kamera uygulamalarından biri bir binanın aşırı kalabalık olma tehlikesi altında olduğunu tespit edebilir. Bu durumda, kamera derhal ve otomatik olarak binaya girmek isteyen diğer kişiler için bir sapmayı tetikler, böylece kazaları ve panik olaylarını güvenle önler. Endüstri işletmeleri, görüntü sensörlerini ve çevre sensörlerini AI tabanlı analitikle birleştirerek üretim verimliliğini artırabilir ve yangından korunma önlemlerini iyileştirebilir. Kamyonlar, arabalar veya insanlar gibi bireysel yol kullanıcılarının nesneye dayalı olarak tanınması ve durdurma, hızlanma vb. Davranışları trafik ve ulaşım uygulamaları için etkinleştirilir. Hemen mevcut olan bilgiler sürücüler ve yolcular için yol güvenliğini artırabilirken, diğer yol kullanıcılarının da engelsiz bir akışta hareket etmeye devam etmesini sağlar. Sprave, “Ortaklarımızla birlikte, olayları öngörmeye yardımcı olmak ve çevreyi, binaları, sistemleri, insanları veya hayvanları korumak için etkili önlemlerin erken başlatılmasını kolaylaştırmak için yapay zeka ve derin öğrenmeye dayalı çok sayıda başka çözümler geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yapay zeka ve derin öğrenme akıllı video teknolojilerinin yolunu açıyor

MOBOTIX AG CEO'su Thomas Lausten, açılış konuşmasında; Yapay zeka ve derin öğrenmeye dayalı kamera işlevlerinin giderek daha önemli hale geldiğinin altını çizdi: "Konica Minolta ile öncü teknoloji sağlayan bir ortağımız var. Diğerleriyle de işbirliği yapıyoruz. Yapay zeka konusunda araştırma yapan önde gelen şirketler ve kurumlar. ”MOBOTIX sistemi artık daha açık ve stratejik ortaklarla işbirliğimiz sayesinde, video güvenliği pazarı geniş bir sektör yelpazesine yeni çözümler içerecek şekilde genişletiliyor. “Özel uygulamalar geliştirip pazarlayarak, dünyadaki müşterilere gereksinimlerine mükemmel şekilde uyarlanmış uygulamalara erişim sunuyoruz. Bu yeni teknolojiden kaynaklanan kâr modelleri, bizler ve pazardaki ortaklarımız için neredeyse sınırsız fırsatlar açacak.”

Lausten, MOBOTIX'in akıllı uygulamalarda daha yenilikçi gelişmeler yapmayı beklediğini ekleyerek, MOBOTIX 7 sistem platformunu ve bir kez daha ONVIF uyumlu M73 kamerayı ortaya çıkardığımızda, teknoloji ortaklarımızdan aldığımız geri bildirimlerin çok büyük olduğunu belirtti. Bu dünya çapında pazarlanabilir. CEO'su Lausten, “MOBOTIX 7 ile piyasadaki uygulamalar için en iyi IoT platformlarından birini başlatıyoruz. Çok çeşitli endüstrilerin gereksinimlerini karşılıyor” dedi.

 MOBOTIX 7 sayesinde, M73 ve daha sonraki tüm IoT kamera modellerinin limitleri kalmayacak. Müşterilerimizin verilerinin korunmasının bu çabaların hepsinde önceliğimiz olduğunu söylemeye gerek yok ve beklediğiniz gibi M73 de dünyanın en yüksek siber güvenlik standartlarındadır.