Hikvision, şirketin tedarik zinciri güvenliği teminatını daha da güçlendirecek olan ISO 28000:2007 sertifikasını aldığını ilan etti.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, tedarik zincirinin genel performansını iyileştirmek adına şirketlerin tedarik zinciri güvenlik yönetimlerini standart hale getirme ihtiyaçlarından doğmuştur. Planla-Uygula-Kontrol Et-Önlem Al (PUKÖ) döngüsüne dayalı olan bu standardın amacı riskleri ortaya koymak, kontrolleri gerçekleştirmek ve tedarik zincirindeki olası güvenlik tehditlerine ilişkin riskleri azaltmak.
Hikvision, sermaye güvenliği, finansal güvenlik, lojistik güvenlik, üretim güvenliği, personel güvenliği ve saha güvenliği hususlarını da dikkate alan müşteri talebi, tasarım ve geliştirme, üretim, hizmet sunumu ile ulaştırma yönetim süreçlerini kapsayan bir Tedarik Zinciri Güvenlik Yönetim Sistemi geliştirdi.
Şirket, ürün kalitesi, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve sosyal değeri daha da geliştirmeye yönelik tedarik zinciri yönetimi uygulamalarını iyileştirmeye devam edecek.