Tepe Servis, Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) tarafından verilen, Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını aldı. EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası, bir AB standardı olarak yapılan işin; ulaşılabilirlik, iş akışı ve süreçler, kalite, veri yönetimi, raporlama, müşteri memnuniyeti ve çalışan memnuniyeti gibi birçok açıdan asgari şartlarını belirliyor ve düzenliyor.

Tepe Çağrı Merkezi Direktörü Nuran Şahin, “Tepe Çağrı Merkezi’nde, hedeflerimiz ve şirket politikamızın gereği verdiğimiz hizmeti uluslararası standartlarda tescillemek istedik. Bundan böyle müşterilerimize, özellikle Çağrı Merkezleri için özel şartlar içeren, anahtar performans göstergeleri doğrultusunda, sürekli yenilik ve iyileşme merkezli bir hizmet sunmayı hedefleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasıyla hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasının çağrı merkezlerine önemli katkılar sağladığını vurgulayan Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Hizmet kalitemizin standartlarını belirlemek ve artırmak, müşterilerimizin, çözüm ortaklarımızın memnuniyetini sürekli kılmak için bu standartlardan yararlanmamız bize katkı sağladı. Düzenli ve sürekli bir veri akışının sağlanması, verdiğimiz hizmeti geriye dönük olarak izleyebilmek ve tüm bunları standartlaştırmak, müşteri memnuniyetinin yanı sıra çalışanlarımızın hem motivasyonunu hem de şirketimize karşı güvenini artırdı.”