Kilit çözümleri ve akıllı güvenlik sistemleri alanında dünyanın lider markalarından Yale, geliştirdiği yeni ürünler, mobil uygulamalar ve yaptığı iş birlikleri ile tüketicilerini yalnızca evlerinde değil, evlerinden binlerce kilometre uzakta dahi güvende hissettiriyor.

Akıllı ev piyasası Türkiye’de dikkat çekici bir artış gösteriyor. İşteyken, okuldayken veya evden binlerce kilometre uzakta bir gezideyken yaşam alanının güvende olduğunu bilmek, istenmeyen misafirleri caydırabilmek veya evdeki minik dostları kontrol edebilmek tüketicilere büyük bir rahatlık sağlıyor. Kilit çözümleri ve akıllı güvenlik sistemleri alanında dünyanın lider markalarından Yale, yeni ürün ve iş birlikleri ile hem üst düzey güvenlik sağlıyor hem de kontrolü tamamen kullanıcılara bırakarak kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Akıllı ev güvenlikleri akıllı telefonlardan yönetiliyor

Günümüzde kullanımı her geçen gün artan mobil uygulamalar, beklentilerin üzerinde avantajlar sağlıyor. Bunun en başarılı örneklerini de, mobil uygulamalarla kontrol edilebilen ev güvenliği sistemlerinde görmek mümkün.

Yale Smart Living serisindeki ürünler, evde bağlantılı bir güvenlik sistemi oluşturup güvenliği tamamen akıllı telefonundan kontrol etmeyi sağlayan çözümler sunuyor. Geçmişte güvenliği kontrol etmek için ayrı bir kilit, anahtar, izlenebilir alarm sistemi ve ayrı bir CCTV sistemi gerekirken şimdi tüm bu unsurlar birleştirildi ve ortaya akıllı bir cihazla tek noktadan kontrol edilebilen bağlantılı bir sistem çıktı. Tüketiciler akıllı kapı kilitleri ve alarmları ile iç mekan ve dış mekan kameralarını bir araya getirerek kendi ihtiyaçlarına uygun bir ekosistem yaratabiliyor.

Bugüne kadarki 'en akıllı' uygulama

Yale’in yenilenen ana kontrol paneli Yale Smart Living Home App, kapıları kilitleyip açarken alarm durumunu kontrol etmeyi ve alarmı kurmayı zahmetsiz hale getiren kilit özellikleri barındırıyor.

Kullanıcı deneyimini çok daha basit hale getiren yeni uygulama, mevcut Yale View App’e bağlanabiliyor ve bağlı Home View kameralarından canlı yayın sunuyor. Yeni eklenen bağlantılı akıllı prizleri ve programlanabilen eylemleri kontrol etme özelliği sayesinde ev güvenliği artık yalnızca her zamankinden daha akıllı olmakla kalmıyor, aynı zamanda ev sahiplerinin içini daha çok rahatlatıyor.

Yale’in Travel Sentry onaylı asma kilitleriyle valizler de koruma altında

Günümüzde havaalanı güvenliğinde artan önlemler nedeniyle valizlerin tümü uçaklara yüklenmeden önce kontrolden geçiriliyor. Valiz içerisinde yer alması yasak bir maddenin tespit edilmesi durumunda ise görevliler asma kilitleri açarak valizin kontrolünü yapıyor. Ancak bazı kilitler yalnızca kırılarak açılabildiği için bir daha kapanmıyor ve bu durum valiz güvenliği için risk oluşturuyor. Dünyanın en çok tercih edilen kilit markası Yale ise havaalanı güvenliği tarafından zarar görmeden açılabilen kilitlerin üretim sürecini denetleyen Travel Sentry asma kilitleri ile valiz güvenliğini en üst seviyeye taşıyor.

Travel Sentry onaylı Yale asma kilit çeşitleri, valizlerin korunması ve yolcuların gönül rahatlığı ile seyahat etmesini sağlamak amacıyla tasarlandı. Kilit, normal kilitlerden beklenen tüm korumayı sağlıyor ve buna ek olarak, gerekli durumlarda güvenlik görevlileri tarafından hiçbir hasar olmadan açılıp yeniden kilitlenebiliyor. Travel Sentry onaylı Yale asma kilit çeşitleri Red Diamond (Kırmızı Elmas) logosu taşıyor. Bu logo kilidin Travel Sentry onaylı olduğu anlamına geliyor. Travel Sentry sistemi günümüzde, 35 ülkede ve 650 havaalanında kabul görüyor.