Hırsız alarm sistemleri sadece hırsızlara karşı kullanılmıyor

Ev ve işyeri güvenliği denince ilk akla gelen hırsız alarm sistemleridir. Alarm sistemi kurulu olmayan mekanlara hırsızlık girişiminin, alarm sistemi olanlara göre çok daha fazla olduğu gözlemlenmektedir. Yani alarm sistemleri, daha hırsızlığın başlangıç seviyesinde bile çok ciddi caydırıcı etkendir.

Gelişen teknoloji ile hırsız alarm sistemleri sadece hırsızlığa karşı önlem olmaktan çıkmış, hayat kalitesini ve huzuru arttıran vazgeçilmez sistemler haline gelmiştir. Temel işlevi hırsızlığa karşı olsa da sisteme bağlanabilen yangın dedektörleri, doğalgaz dedektörleri, su basma dedektörleri gibi bileşenlerle hem mal hem de can kaybını önlemektedir. Bununla birlikte bir alarm haberalma merkezi bağlantısı yapıldığında tek bir tuşla manuel olarak sağlık alarmı, yangın alarmı, panik alarmı verebilme ve ilgili kolluk kuvvetlerinin yönlendirilmesine olanak sağlamaktadır.

Ev kullanıcıları için sadece evde olunmayan zamanlar için değil, ev içi - ev dışı kurma çözme seçenekleri ile evdeyken de güvenlik sağlar. İşyerleri için uygulanacak partition (bölümlendirme) senaryoları ile belirlenen bölümler ayrı bir bölge yapılarak farklı bir sistem gibi birbirinden bağımsız kurma çözme yapılabilir. Yetkiler tanımlanarak her bölümün kendi yetkilisi tarafından kurma çözme yapılmasına olanak sağlar.

Alarm panelleri basit akıllı ev sistemi veya otomasyon sistemi gibi de kullanılabilir, üzerinde bulunan programlanabilir çıkış (pgm) sayesinde herhangi bir cihaz istenen şekilde açılıp, kapatılabilir. Örneğin ışıkları, kombiyi, bahçe sulama açıp kapatılabilir. Bu açma kapatma işlemi mobil uygulama veya uzak telefon bağlantısı ile manuel olarak yapılabildiği gibi otomotik bir takvim belirlenerek, bir detektörün algılamasına bağlı olarak, alarm çözüldüğünde aktif olarak vb. daha birçok parametreye bağlı olarak kullanılabilir.  

Teknim Alarm Sistemlerinin yeni serisi konforu cebinize getiriyor

Teknim Alarm Sistemleri tarafından geliştirilen Teknim Pars Serisi alarm sistemleri

önümüzdeki günlerde kullanıcılar ile buluşacak. Bu serinin en büyük yeniliği anakartı üzerine entegre GSM/GPRS modülünün bulunması. Bu sayede bulut tabanlı Teknim Mobil Uygulaması ile alarm sisteminin tüm kontrolü parmaklarınızın ucunda olacak.

Bu mobil uygulama sayesinde; zincir mağaza, zincir market veya ev-işyeri-yazlık gibi farklı lokasyonlardaki tüm Teknim Pars serisi alarm panellerine tek bir uygulama üzerinden ulaşılabilir olacak, toplu olarak durumları izlenebilecek ve istenilen sisteme erişilebilir olacak. Üstelik sistem sayısı konusunda bir sınırlama ya da sistem başı ücretlendirme yok. Teknim Mobil Uygulama tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Mobil uygulamadan tüm sistemi veya ayrılmış 4 bölgeyi (partition) ayrı ayrı kurma çözme veya durumunu görme imkânı olacak. Böylece alarmı kurmayı unuttuğunuzda veya gerekli durumlarda nerede olursanız olun cep telefonunuzdan kurma-çözme yapabileceksiniz. Uygulama içindeki panik alarm butonu ile yatağınızdayken bile haberalma merkezinden yardım isteyebilirsiniz. Uygulamada alarmlar, uyarılar, kurma çözme bilgileri dahil tüm olay geçmişini tarih ve saatiyle takip edebilirsiniz. Alarm paneli üzerindeki programlanabilir çıkışa uygun bağlantı ve programlama yapıldığında, eviniz veya işyerinizdeki herhangi bir cihazı, ışıkları, kombiyi, bahçe sulamayı vb. telefon uygulamanız üzerinden açıp kapatabileceksiniz. En güzel tarafı da bu uygulama, sınırlama olmadan kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Aylık veya yıllık ödemeler yapmak zorunda kalınmıyor, GSM/GPRS li Teknim Pars serisi alarm sistemine sahip olduktan sonra kolayca uygulama hizmetinizde olacak.

Yüksek teknoloji cihazları olarak kabul edilen Teknim alarm ürünleri donanım, tasarım ve yazılım olarak tamamen yerli ürünler. Bu yeni seri ile global birçok alarm markasını teknolojik açıdan geride bırakacak olan Türk markamız yapacağı ihracatlar ile ülkemizin yüksek teknoloji alanındaki imajına da katkıda bulunacaktır.

Elektronik güvenlik sektörünün ilk ve Türkiye’nin 661. Ar-Ge merkezinde, tamamen Türk mühendislerden oluşan ciddi bir Ar-Ge ekibinin yaklaşık 3 yıllık çalışmaları sonrasında tamamlanan Teknim Pars serisi alarm sistemleri hem yüksek güvenlik sağlıyor hem de güvenlik ihtiyacının yanında, geleneksel sistemlerin aksine sağladığı konfor ile kullanıcıların sistemi zevkle kullanmalarını sağlıyor olacak.