Güvenlik teknolojileri okulların hizmetinde

Teknolojinin hayatımızdaki yeri güvenlik teknolojilerinde de ön plana çıkıyor ve okullarda da yeni nesil güvenlik sistemlerini velilerin hizmetine sunuyor. Özellikle günümüz metropollerinde bu yeni nesil teknolojilere her zamankinden daha çok ihtiyacımız bulunuyor var. Bu nedenle, Securitas’ın gelişmiş Uzaktan İzleme Hizmeti, ailelere ve velilere maksimum koruma sağlıyor.

Securitas’ın Uzaktan İzleme Hizmeti ile aileler  okul bahçesindeki kameraya bağlanarak çocuklarını izleyebiliyor, kişisel takip cihazları ile istedikleri zaman çocuklarının konum bilgisine ulaşabiliyorlar. Öte yandan akıllı kameraların anında tespit edebildiği şüpheli kişi veya paket gibi olağanüstü durumlara okul güvenliği tarafından anında müdahale edilebiliyor.

Akıllı yazılımlar ile profesyonel özel güvenlik hizmeti 

Akıllı yazılımlarla desteklenen okul çevresindeki kameralar, ileri teknolojik yazılımlar ile desteklenerek, okulun konumuna, çevresine ve risk değerlendirmesi sonuçlarına göre detaylı tanımlamalar yapılarak kuruluyor. En uygun kamera kurulumu gerçekleştirildikten sonra, okul sahasında yasak bir bölgeye giren ya da çıkan birinin tespiti, unutulmuş bir paket, okul çevresinde şüpheli gezen bir kişi, kalabalık grupların oluşması gibi durumları anında tespit ederek, acil durum alarmı oluşturuyor ve okul güvenliğinin anında aksiyon alması sağlanıyor.

Kişisel takip cihazı ile çocuklarınız güvende olsun

Okul çevresinde kurulan kameraların yanı sıra, aileler çocuklarının nerede olduğunu kişisel takip cihazları ile takip edilebiliyor. Okul araçlarında yer alan araç takip sistemleri ile de hız sınırı kontrolü, okula varış ve servis kalkış saatlerinin sms ile bildirilmesi, okul aracının içindeki kameraya uzaktan bağlanarak çocuklarını takip edebilme ve  araç içi görevlinin yakasındaki kamera ile çocuklara refakat edilme sürecini izlemek mümkün oluyor.

Özellikle okul hayatına yeni başlayacak olan öğrencilerin güvenliği için de etkin bir çözüm olan kişisel takip cihazı uygulaması, aileler için de büyük bir kolaylık sunuyor. Sabahın erken saatlerinde ve akşam karanlığında kullanılabilecek bu izleme hizmeti sayesinde aynı zamanda okul servislerinin trafik kurallarına uygunluğu da devamlı olarak kontrol ediliyor.

Eğitim sektöründe benzersiz güvenlik çözümleri 

Okulları hem aileler hem de öğrenciler için daha güvenli kurumlar haline getirerek huzurlu bir eğitim ortamı yaratmanın önemine dikkat çeken Securitas, eğitim öğretim kurumlarına alarm izleme çözümleri, fiziki güvenlik tedbirleri ve uzman güvenlik hizmetleri ile entegre çözümler sunuyor. Güvenlik sisteminin eğitim ve öğretimi olumsuz yönde etkileyecek düzeyde değil, tamamlayıcı yönde olmasına dikkat ediliyor. Okulların bulundukları konum, sosyal çevre, öğrenci profili ve çevresel etkenler göz önünde bulundurularak ortaya çıkan risk analizlerinin ardından oluşturulan entegre güvenlik hizmetleri öğrenci ve velilileri rahatsız etmeyecek şekilde düzenleniyor.

Okullarda özel güvenlik süreci

Securitas’ta her bir eğitim kurumu, bir proje gibi ele alınıp, kuruma özel çözümler üretiliyor. Eğitim sektörüne yönelik tek bir çözüm üretmek yerine, ilköğretim kurumları için farklı üniversite gibi daha kompleks yapılar için farklı bir süreç yönetiliyor. Bu süreç, doğru güvenlik görevlilerinin seçimi ile başlıyor. Güvenlik görevlilerine verilen özel eğitimlerle oluşturulan güvenlik paketi kapsamında riskler minimuma indiriliyor. Okul servislerinin giriş-çıkış saatleri, aileler ile çocukların görüşme prosedürü, okula girip çıkan özel araçların prosedürleri belirleniyor ve herhangi bir risk oluşturabilecek durum ortaya çıktığında emniyet yetkilileriyle irtibata geçilerek, anlık bilgilendirmeler yapılıyor ve gerekli önlemler alınıyor.