Eğitim kurumlarında CCTV sistemlerini kullanmanın avantajları

Güvenlik kamera sistemlerinin yaygınlaşmasıyla güvenlik kameraları hayatımızın her alanına, insan olan her yere girmiştir. Okullar çocuklarımızın eğitiminin yapıldığı özel mekanlar oldukları için, korunmaları çok büyük önem arzetmektedir. Özellikle son yıllarda okullarda meydana gelen :

** Okullarda gasp
** Okulda cinayet
** Okulda hırsızlık
** Okullarda kavga
** Okullarda uyuşturucu kullanımı

gibi olaylar okulların güvenliğinin sağlamlaştırılması gerekliliğini kanıtlamıştır.

Şüphesiz ki okullarda birkaç güvenlik görevlisi kullanmakla güvenlik problemleri tam olarak çözülemez. Okul güvenlik kameraları görüntü kayıt ve izleme sistemleri okul güvenliğini sağlamakta büyük başarılar kazanıp kendini kanıtlamış bir güvenlik çözümüdür.

Okul bahçesine yerleştirilecek güvenlik kameraları, okul kapılarını gözlemek için kullanılacak güvenlik kamerası, okul koridorlarını izlemek için güvenlik kameraları, sınıf izlemek için kullanılacak kameralar sayesinde okullarda meydana gelecek birçok kötü olayın daha gerçekleşmeden önlenebilmesi sağlanacaktır.

Okul güvenliği kamera sistemleri avantajları

**Okul güvenlik kamera sistemleri okul koridorlarında meydana gelebilecek öğrenci kavgalarını önler
**Okul kapalı devre kamera sistemleri okul kapılarında meydana gelecek kavgaları, hırsızlıkları önler veya bu olaylar meydana geldiğinde faillerin tespitini sağlar.
**Özellikle son yıllarda okul kapılarında meydana gelen uyuşturucu satışları okul güvenlik kameraları sayesinde önlenebilmektedir.
**Okul güvenlik kamera sistemleri ile okul bahçesi izlenebilir.

Okul güvenlik kameraları sadece güvenlik amacıyla kullanılmaz. Sınıflara kurulacak güvenlik kameraları ile velilerin öğrencilerini internet üzerinden sınıfta izlemeleri sağlanabilmektedir.

Safepoint Güvenlikleri Sistemleri olarak  birçok eğitim kurumuna CCTV çözümleri sunmaktayız.

Eğitim kurumların kullanılan CCTV sistemleri  analog HD ve IP sistemleri diye ikiye ayırabiliriz.

Analog HD sistemler genelde kurulumu daha kolay daha az maliyetli sistemler olarak tanımlayabiliriz.

IP sistemlerini daha profesyonel bilgi sistemleri alt yapısı gelişmiş eğitim kurumlarında tercih edilmekte birlikte maliyeti daha yüksektir.