Video yönetim sistemi ile entegre sistemler

VideoXpert herhangi bir boyuttaki gözetim işlemleri ihtiyaçlarına uyan,ölçeklenebilirlik için tasarlanmış bir video yönetim çözümüdür. Projeniz ister 100 kameraya isterse 10.000 kameraya sahip olsun, VideoXpert video kaynaklarınızı görüntülemek, kaydetmek ve yönetmek için ölçeklenebilir bir çözüm sunar.

VideoXpert sunucuları, sistemin gözetim ihtiyaçlarınızla uyumlu olarak büyümesini sağlayarak, tek bir ortamda yedeklilik ve ölçeklenebilirlik sağlamak için kümelenebilir. Kamera, kullanıcı veya kayıt cihazı ekledikçe, sistemin ek kaynakları desteklemesi ve beklentilerinizi karşılaması için sunucu ekleyebilirsiniz. Windows platformları için tasarlanan VideoXpert, kolay ve hızlı kurulmasının yanı sıra çoğu kullanıcı için alışıldık bir ortam sağlar. Basitleştirilmiş arabirimler, kullanıcıların sistemi kolayca kavramasını ve kullanmasını sağlar. Web tabanlı Admin Portal’dan sistemi yapılandırabilir, cihazların veritabanını yönetebilir, kullanıcıları ve izinleri yapılandırabilir ve ayrıca kayıt cihazlarına kamera atayabilirsiniz. Ops Center yazılımı sayesinde operatörler, yüksek kaliteli video ve güçlü araştırma araçlarına erişim elde eder. VideoXpert Ultimate, birden fazla video yönetim sistemini tek bir arabirimde bağlayarak diğer VideoXpert sistemlerini de bir araya toplayabilir. Bu toplama sayesinde yöneticiler, ağlar arasında dağıtılmış kaynaklara rağmen uyumlu bir video yönetim sistemi oluşturabilir ve sürdürebilir.

VideoXpert sisteminin sağladığı açık platform ve farklı marka kamera desteği sayesinde firmalar hali hazırda kullandıkları gözetleme sistemlerini küçük eklemeler yaparak VideoXpert sistemine geçiş yapabilirler. VideoXpert sistemi Pelco Endura ve Digital Sentry sistemlerinden geçişide desteklerken kullanılan kayıt cihazlarında tutulan kayıtlarından kaybolmadan geçişini sağlar. Dağıtık sistemler olarak VideoXpert Ultimate ve Enterprise mimarisi, sisteme veya video kayıt hizmetlerine zarar verebilecek tek bir arıza noktası olmamasını sağlar. Sistem, hem amaca yönelik donanım hem de gelişmiş yük devretme ve dağıtma düzenleri sayesinde sistem çalışma süresini maksimuma çıkaran çok sayıda yedeklilik düzeyiyle birlikte tasarlanmıştır. Mimarisi, sistemin başka bir yerinde arıza olması durumunda bağımsız bileşenlerin çalışmaya devam etmesine olanak verir.

VideoXpert Ops Center operatör arayüzü, kullanıcıların canlı ve kayıtlı videoları izleyebildiği ideal bir ortam sunan Windows tabanlı bir uygulamadır. Gelişmiş Kod Çözücü desteğiyle Ops Center, her biri aynı anda 25 video akışına kadar görüntüleme özelliğine sahip altı monitörlü özel video duvarı mimarisinide destekler. Ops Center sayesinde kullanıcılar, operatörlerin hızlı bir şekilde oturum açmalarını ve çalışmaya başlamalarını sağlayarak komple çalışma alanlarını yapılandırabilir ve çağırabilir. Uygulama, kullanıcıların ihtiyaç duydukları kameraları bulmalarını kolaylaştıracak şekilde etiketler ve diğer kriterlere göre kameraları sıralamak için mekanizmalar sağlar. Kullanıcılar, sorunsuz bir görüntüleme deneyimi sağlayacak şekilde canlı ve kayıtlı video arasında anında geçiş yapabilir. Uygun izinlerle birlikte kullanıcılar, gözetim işlemlerinizde kolay işbirliğine olanak sağlayacak şekilde diğer kullanıcılarla görünümleri, pencere düzenlerini, kamera seçimlerini vb. paylaşabilir. Ops Center, kullanıcıların bir araştırmadaki önemli sahneleri kapsayan birden çok video klipten oynatma listeleri oluşturabilecekleri bir Araştırma Modu da sunar. Ops Center, gözetim işlemlerinizin gerektirdiği şekilde operatörler için ek işlevsellik sağlamak üzere entegrasyon eklentilerini (plug-in) destekler. VideoXpert, durumsal farkındalık ve kontrol sunmak için diğer fiziksel güvenlik sistemleri ve bina sistemleri ile entegre edilebilir. Haritalama eklentisi, operatörlerin kameraları haritalar üzerinde düzenlemelerine ve bulmalarına olanak sağlar. Haritalama sayesinde operatörler, ihtiyaç duydukları görünümü ihtiyaç duydukları zaman sağlayan kamerayı bulabilir. Plaka tanıma eklentisi, gidip gelen araçları izlemek için plaka numaralarını gösterir. Casino eklentisi bir video katmanı şeklinde gerçek zamanlı oyun bilgilerini görüntüler. Kartlı Geçiş sistemi eklentisi ile kartlı geçiş sisteminden kapı bilgilerini alabilir ve tanımlı senaryolara göre ilgili kapıları gören kameraları ekrana getirebilir. ASCII entegrasyonu ile ASCII üreten herhangi bir sistemden veri alabilir ve bu verilere göre tanımlı senaryoları uygulayabilir. 3. Parti I/O modulleri üzerinde  çok kolay bir şekilde fiziksel entegrayonlar gerçekleştirilebilir.

Açık standartlar çerçevesinde inşa edilen VideoXpert, diğer sistem üreticilerinin VideoXpert’in özelliklerinden faydalanarak arabirimler geliştirmesine olanak sağlayan eksiksiz bir uygulama programlama arabirimi (API), yazılım geliştirme kitleri (SDK) ve özel teknik destek içerir. VideoXpert, kullanıcıların bir sistemi yapılandırırken Pelco ve üçüncü taraf ortakların yüzlerce kamera seçeneği arasından seçim yapmasına olanak veren üçüncü taraf IP kameraları da destekler.

VideoXpert sadece bir video yönetim sisteminden öte konuştuğu diğer sistemler ile Entegre Güvenlik yönetim sistemi şeklinde çalışabilir.