Özel güvenlik sektörünün gelişim sürecine etkin bir katkı sağlamak, üstlendiği misyona uygun olarak sektörün en önemli sivil toplum kuruluşu hedefine erişmek ve bu konuda sektörün vizyonunu oluşturmak amacıyla 2011'de beş sektör derneği tarafından İstanbul'da kurulan Özel Güvenlik Federasyonu’nda bayrak değişimi yaşandı.

Türkiye’de özel güvenlik sektörünün ve özel güvenlik hizmetlerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan ÖGF'nin yeni başkanı İsmail Uzelli oldu.

ÖGF’nin 26 Nisan Cuma günü yapılan olağan genel kurulunda Sensormatic CEO’su İsmail Uzelli başkanlığa seçildi. İsmail Uzelli, başkanlık görevini Oryal Ünver’den devraldı.

GÜSOD ve ÖGF Kurucu Üyesi Oryal Ünver, görevi devrederken yeni başkan Uzelli ve yönetim kurulu üyelerine başarı diledi ve sektörün ilerlemesi noktasında çeşitli tavsiyelerde bulundu. İsmail Uzelli de Oryal Ünver’e teşekkür ederek değerli fikir ve önerilerinden faydalanacağını bildirdi.

“Özel güvenlik sektöründe sinerji yaratacağız”

Önümüzdeki süreçte Özel Güvenlik Federasyonu Başkanlığını yürütecek olan İsmail Uzelli, genel kurul sonrasında yaptığı açıklamada “Dijitalleşen dünyada sektörlerin ve kurumların yeni nesil güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tüm güvenlik ekosisteminin uyum içinde çalışması gerekiyor. ÖGF, sektör oyuncularının referans noktası ve birleştirici gücü olarak bu sinerjiyi korumaya ve özel güvenlik sektörünün gelişim sürecine katkı sağlamaya devam edecektir” dedi.