Gizli tip dekoratif kapaklı sprinkler başlıkları

Globe Fire Sprinkler Corporation’ın “The Inch” serisi gizli, ayarlanabilir kapaklı sprinkler başlıkları, estetik ihtiyaçları karşılayan bir tasarıma sahiptirler. Sprinklerin adından da anlaşılacağı üzere, kapak montajı 1 inch (25.4mm) ayar aralığında yapılabilmekte, bitmiş tavanlarda kolay montaj ve tavan yüzeyinde kesintisiz bir görüntü sağlamaktadır.

 The Inch” serisi 1” (25.4mm) ayarlanabilir kapaklı sprinkler başlıkları endüstrideki tüm marka ürünler arasında en geniş ayar mesafesine sahip UL listeli ve FM onaylı sprinkler başlıklarıdır.

Globe gizli tip sprinkler başlıklarının iç mekanizması tümüyle görünmez durumdadır ve görünen sadece 70mm veya 85mm çapındaki dekoratif kapaktır. Standart olarak beyaz ve kromajlı olarak üretilen dekoratif kapaklar, isteğe göre özel olarak farklı renklerde de üretilebilmektedir.

Sprinkler aktivasyon sıcaklığına ulaşmadan önce ergir lehimle bağlı kapak düşer ve sprinkler mekanizması yerine oturur. Aktivasyon sıcaklığına ulaşıldığında ise sprinkler başlığı üzerindeki cam tüp patlayarak, suyun püskürtülmesi sağlanır.

 “The Inch” Serisi metrik K=80 (5.6) Sprinkler başlıkları, 57˚C, 68˚C, 79˚C ve 93˚C aktivasyon sıcaklıkları için UL listelidir. 68˚C, 79˚C ve 93˚C aktivasyon sıcaklıkları için ayrıca FM onayına sahiptirler.