LG Electronics, bu yıl ilk kez katıldığı South by Southwest® (SXSW®) Festivali’nde yapay zekaya sahip robot ailesi LG CLOi’nin yeni üyelerini tanıttı. 2018 yılı başında, özellikle ayakta, ağır yük taşıyarak çalışanların hayatını kolaylaştırmak ve fiziksel güç kullanımlarını azaltmak üzere geliştirdiği LG CLOi Suitbot, otel, havalimanı gibi alanlarda bavul taşıma amacı ile kullanılan LG CLOi Porterbot, otellerde oda servisi yapabilen LG CLOi Servebot, market ve alışveriş merkezlerinde kullanılabilecek akıllı sepet LC CLOi Cartbot ve infodesklerin yerini alabilecek LG CLOi Guidebot’u tanıtan LG, şimdi de LG CLOi’ye yapılan yeni eklentileri de gözler önüne seriyor.

 Duyguları tanıyor, çocuklar ve evcil hayvanlarla vakit geçirebiliyor

LG tarafından ilk kez SXSW’de tanıtılan LG CLOi konsept modeller, LG’nin, kullanıcıları tanıma ve onlarla iletişim kurma becerisine sahip robotlar tasarlama konusundaki çabalarını ortaya koyuyor.

Aralarında neşe, sakinlik, üzüntü, kızgınlık gibi dört temel duygunun da bulunduğu farklı ruh hallerini ifade edebilen ve kullanıcılarının duygusal durumunu tanımlayan beş yeni LG CLOi konseptlerini yansıtan robotlar ayrıca, boşluk ve objeleri tanıyor, kullanıcılarla iletişim kurabiliyor. Bunun dışında çocuk ve evcil hayvanlarla oyun arkadaşlığı yapıp onlarla ilgilenebiliyorlar.