Cambridgeshire İtfaiyesi, 50 aracını Panasonic’in dayanıklı tabletleriyle donattı. İtfaiyeciler, yeni tabletleriyle operasyon sırasında önemli bilgilere erişebiliyor.

Cambridgeshire itfaiye teşkilatı 13 inç büyüklüğündeki Panasonic TOUGHBOOK CF-D1 tabletlerini itfaiye aracı üzerindeki teçhizatın ön kısmına yerleştirdi. Tıpkı mobil veri terminali gibi çalışan tabletler, halihazırda kullanılan Tetra Network’e bağlandı. Tabletler, yangın çağrısına giden itfaiyecilere hareket halindeyken hayati bilgiler sağlıyor. Tabletin sunduğu özellikler arasında en hızlı rotayı oluşturulması, komuta ve kontrole durum güncellemelerinin gönderilmesi, risk değerlendirme gerekliliklerine uyumluluğun kontrol edilmesi ve yakınlardaki yangın musluklarının tespit edilmesi yer alıyor.
Daha küçük ve daha hafif olan 10 inç büyüklüğündeki Panasonic TOUGHPAD FZ-G1  tabletler de itfaiyecilerin olay yerindeyken aracın içinde veya dışında kullanabilmesi için araçtaki teçhizatın arka tarafına kuruldu. Bu cihazlar günlük olarak ekipmanların ve envanterin takibi için kullanılıyor. İlerleyen günlerdeyse kaza yapan araçların nasıl kurtarılabileceği gibi olay yerlerinde önemli acil durum bilgileri de sağlayabilecek.