Dublin’in muhteşem restoran ve pub mekanı Café en Seine baştan aşağı yenilendi. Mekan müşterileri ve personelinin güvenliği için dıştan dikkat çekmeyen ancak içten son derece kapsamlı bir güvenlik çözümü sunması için Create Security Solutions ile anlaşıldı. Şirket, Café en Seine’ın yüksek kaliteli ve estetik açıdan hoş görünen güvenlik kamerası ağ sistemi ihtiyacını karşılamak amacıyla Hikvision ile işbirliği yaptı.

Creata’in Yönetici Müdürü Woods, “Kurulumunu yaptığımız 127 adet kameranın iç mekanla uyum içinde olması, rahatsız edici bir görüntü oluşturmaması ve ihtiyaç duyulan tüm alanları görüntüleyebilmesi gerekiyordu. Burada dikkat etmemiz gereken husus, kameraları en iyi görüntü alabilecekleri ve kameranın kapsama alanında hoparlör, ağaç, şamdan ve ışıklandırma gibi herhangi bir engelin olmayacağı ideal konuma yerleştirmekti” diyerek süreci anlattı.

Projenin baş mühendisi, Create ekibinden Alex Koltunov, 127 adet kamera ile gizli ağ bağlantılı mini dome kameradan oluşan Hikvision sisteminin Café en Seine’ın iç tasarımıyla uyumlu tamamıyla uyumlu olduğunu belirtti.

Kameralardan elde edilen Yemek salonunun üç kat üstündeki iletişim odasında yer alan 4 adet 32-kanallı ağ video kaydediciye iletiliyor. Müdür odasında 32-inç monitör mevcut. Bir fare (mouse) ve anahtarlayıcı (switcher) yardımıyla 127 kameranın tamamını bu odadan kolay ve rahat bir şekilde görüntülemek mümkün.