“Güvenli otel statüsündeyiz”

Dünyanın en büyük ve yaygın oteller grubunda, ikinci sırada olan Wyndham markası, Amerika kıtasından sonra Avrupa pazarında ilk anlaşmasını, 2011 yılında imzalayarak, Basın Ekspres yolu güzergâhında, Petek grubunun 120 milyon Dolarlık ile yatırımı ile 2013 yılı Temmuz ayında Türkiye pazarına girdi.

Biz Petek grubu olarak, Wyndham markasını tercih etmeden önce yatırım danışmanlık hizmetleri alırken, markanın küresel gücü beklentilerimiz ile örtüşmesi önemli idi. Çünkü bu brendte ülkemizde herhangi bir oluşum yoktu. Yüksek standartları olan planlamalarımızın her safhasında, kaliteden ödün vermeden, yatırımı hayata geçirmek için yoğun planlamaların yanında, aldığımız danışmanlık hizmetleri ile ilerledik.

Otelimiz toplamda, 307 oda, 14 toplantı salonu, 2 balo salonu, 1 Convention center,  çok donanımlı sağlık kulübü ve içindeki 18 ayrı işletmenin olduğu butik çarşısı ile 69000 m² kullanım alanına sahiptir.  Bu çapta bir projeyi hayata geçirirken, kuruluş aşamasının en önemli yapılanmalarından bir de güvenlik konsepti idi. Bu güvenlik alt yapısının kurulum aşamasında, ilerleyen teknoloji ve yapılan uygulamaların tamamı eğitime dayalı, denetlenebilir ve gelişen teknolojiye uygun ve efektif olması tercihlerimizin başında idi.

En profesyonellerle çalışıyoruz

Projenin planlama ve mimarinin hayata geçiş aşamasında, risk haritamızı belirlerken, bütün dünyada yaşanan uluslararası gelişmeler ve küresel terörün bütün dünyadaki yarattığı riskler, her kurum gibi bizimde yakından takip ettiğimiz ve aksiyonlar aldığımız çok sayıda kanuna uygun çalışmalarımız oldu.

Risk haritamız netleştiğinde, kendi alanlarında en profesyonel olan firmalar ile çalışmayı tercih ettik. Örneğin, yangın, Access geçiş sistemi ve kamera kontrol otomasyon sisteminde Honeywell, kapı kontrol sistemin de Meyer, kapı kilit sistemlerinde HAFELE, Bariyer sistemlerinde ise ERBEN gibi firmalar ile ilerledik.

Oluşumun her safhasında, bütün ekipmanlarımızın hizmet vermeye dönüştüğü safhada, misafir memnuniyetine dayalı, personeller ile eğitime dayalı süreçlerimiz bittiğinde de, caydırıcılık seviyesi yüksek bir kontrol sistemini kurduğumuzu gözlemledik.

Bu sebepten dolayıdır ki, uluslararası ve yerel resmi kurumlar ve tarafından Güvenli otel statüsünü almış bulunmaktayız. Bu çok önemli bir kıstastır. Bütün dünyada bilinen global kurumların konaklama, toplantı ve birçok etkinlik öncesi planlamalarında denetimler yapılırken, güvenlik konusunun da ciddi anlamda sorgulanan önemli bir detay olduğunu biliyoruz.

Misafir profilini sunduğunuz hizmetler belirliyor. Rahatlık, konfor temizlik hijyen ve ulaşım başlıca bilinen ezber konu başlıkları olsa da, güvenli otel olabilmek için iş bilgisi, yatırım, eğitim ve donanım gerektiriyor.

Güvenli otel lisansı mutlaka olmalı

Bunu şöyle örnekleyebiliriz; uluslararası bir kongre veya diplomatik bir ziyaret, uluslararası bir havayolu şirketinin uzun süreli konaklamaları, spor etkinliklerine ev sahipliği yapmak için ‘Güvenli otel’ olmalı ve bunun lisansını almalısınız. Aksi takdirde, pazarlamaya çalıştığınız hizmetin önemli bir bacağı eksik olduğu hemen fark edilir, memnuniyet seviyesi düşer, gelir azalır ve pazardaki hakimiyet payınız biter. Buda imaj kaybını beraberinde getirir buda kimsenin tercih edeceği bir durum değildir.

Sistemi ayakta tutan beş element vardır sırası ile;

** Bilgi

** Ekipman

** Personel

** Prosedür

** Eğitim & Denetim

Bu unsurları oluşturamadığınızda sistem maalesef çalışmayacaktır.

Sistemi tamamlayan unsurları akademik anlamda denetleyen, üniversiteler ve STK’lar tarafından da onayladığında da, sistemin devamlılığı uzun yıllar devam edecektir.

Biz Wyndham Grand İstanbul Europe oteli olarak, misafir memnuniyetine dayalı güvenli otel bilincini yok etmeden, online kanallarda misafirler tarafından değerlendirilen yüksek seviyede kazanılan puanlarımız ile tercih sebebi olmaya devam edeceğiz. Bu misyonumuzdan asla ödün vermeden turizmdeki devamlılığımız ve yatırımlarımız devam edecek.