Geçiş kontrol sistemleri gereklilik haline geldi

Güvenlik ihtiyacı geçmişten günümüze her zaman hayatımızın zaruri gereksinimlerinden biri olmuştur. Bunun alakalı olarak bina ve kurum giriş güvenlikleri hayati önem taşır. Bunlardan sadece biri olan geçiş kontrol sistemlerinden bahsedecek olursak;   

Geçiş kontrol sistemleri basitçe, belli bir bölgeye kişi veya kişilerin erişimini

sağlayan veya engelleyen, elektronik ve makinenin birleşmesiyle meydana gelen sistemlere verilen addır. Geçiş kontrol sistemlerinde kontrol edilen nokta

bir kapı, turnike, bariyer, asansör veya bir otopark giriş kapısı olabilir.Geçiş kontrol sistemleri yaygın olarak büyük ölçekli binalar ve devlet kurum binaları gibi güvenliğin üst düzeyde olması gerektiği noktalarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra orta ölçekli ve küçük yapılarda da son derece işlevsel şekilde kullanılabilmektedir.

Geçiş kontrol sistemleri, günümüz güvenlik gerkçeleriyle giderek  bir gereklilik haline gelmiştir. Kurumlar, hem iş yeri güvenliği hem de müşteri ve çalışan güvenliğini ön planda tutmak adına geçiş kotrol sistemleri kullanımı üzerine büyük bir özen göstermektedirler.

Geçiş kontrol sistemleri, basit bir kart okuyucu olarak kurulabildiği gibi çok daha detaylı senaryolar ve yetkilendirmeler tanımlanarak yüzlerce kart okuyucunun bağlı olduğu profesyonel sistemler halinde inşaa edilebilmektedir.

Yapay zeka teknolojisi

Geçiş kotrol sistemlerinin daha ileri ve gelişmiş seviyelerinde ise parmak izi tanıma, derinlik algılayarak yüz tanıma, avuç içi tanıma, damar tanıma ve son olarak göz tanıma sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

ZKTeco geçiş kontrol sistemlerine yeni nesil yapay zeka teknolojilerini de entegre ederek yeni nesil  Visible Light cihazlarını da müşterilerinin hizmetine yakın zamanda sundu.

Özet olarak bakıldığında, geçiş kontrol sistemleri kişi ve kurulacağı kurumun ihtiyaçları doğrultusunda hızlı, güvenli, kolay bir geçiş ve engelleme sistemi olarak inşaa edilmeli ve kullanıcı hizmetine sunulmalıdır.

Güvenlik ihtiyaçlarınızın tamamını ZKTeco olarak Amerika Silikon vadisi, İtalya ve İspanya’da bulunan AR-GE ofislerimizde geliştirip üretiyoruz.

Sizin için en iyisini ZKTeco düşünür ve yapar.