Sahte alarm olasılığı en aza indiriliyor

Bir yangın ihbar sisteminin tasarımı ve üretimi esnasında aynı anda hem müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak; hem şık ve sade bir görünüm sunacak hem de kurulum ve montaj kolaylığı sağlayacak bir sistemin kullanılması büyük önem arz etmektedir. Teletek Electronics SensoIRIS serisi; üstte belirtilen niteliklere uygun olarak geliştirilmiştir. Iris adreslenebilir yangın ihbar paneli; orta ve büyük ölçekli mekânlar için uygun olup 1 ile 4 arası çevrim genişleticisi bağlama imkânı sunmaktadır. Panelin önemli bir avantajı ise sistemin kullanımını son derece kolaylaştıran grafiksel LCD dokunmatik ekranı, zonları ve olayları göstergeleyen LED göstergesidir. Panel, dahili gerçek zamanlı saat ve gündüz/gece çalışma modu programlama imkanı ile donatılmıştır. Sahte alarm olasılıkları “iki düzey alarm durumu” adlı özel algoritma uygulamasıyla en aza indirgenmiştir.
Simpo serisi  adreslenebilir yangın ihbar paneli ise maksimum 2 çevrimli ve SensoIRIS serisi 500 cihazın bağlanmasına imkan veren küçük adreslenebilir sistemler için ideal bir çözümdür. Panelin metal muhafazası ve birçok üstün özelliği ile çok sayıda proje için uygun bir çözüm oluşturabilmektedir.
Iris ve Simpo panellerinin en önemli avantajı ise Teletek Electronics haberleşme protokolü kullanan 250 adet cihazın karışık olarak(dedektör,siren,buton,modül vb.) bağlanabilmesidir. Paneller; Ethernet ara birimi üzerinden yedekli ağ yardımıyla lokal ağ içerisinde 32 panel/ tekrarlayıcı kullanabilme imkanı sunmaktadır. Adreslenebilir panellerin programlanması ise ProsTE yazılımı sayesinde oldukça kolaylaştırılmıştır.
SensoIRIS serisi bütün ürünler EN54 Standardına uygun,SensoIRIS dedektörleri ve IRIS panel ise ayrıca LPCB sertifikasına sahiptir.

 T Teknoloji Bilişim SAN.TİC.LTD.ŞTİ