Atış poligonlarında ek güvenlik önlemleri
Poligonlarda yapılacak herhangi bir hata, bir anlık dikkatsizlik işletmeyi zor duruma sokabileceği gibi insan hayatına, yaralanmalara mal olabilir.
Güvenlik hizmeti kavramına genel bakış
Güvenlik kavramını en iyi anlatan ve kabul gören yaklaşım anlamak için bu kavramın insan psikolojisinde ve sosyal psikolojideki karşılığının ne olduğuna dair birçok kavram mevcuttur.
Video izleme sistemleri ile biyometrik sistemlerin kullanımı
Biyometrik erişim kontrol sistemleri, kişilerin fiziki ve davranışsal özelliklerini tanıyıp kimliklerini belirleyerek kontrollü geçiş sağlamak üzere geliştirilmiş sistemlerdi
Eğitim kurumlarında alınabilecek 7 güvenlik önlemi
Güvenlik kameralarının kullanımında en çok düşülen hata, birlikte kullanılan kameraların görüş alanlarının yeterince değerlendirilmemesi ve kör noktaların gözden kaçırılmasıdır. Eğitim kurumlarında kullanılan kameraların görüş alan ve açılarının uygun olarak ayarlanması ve kör noktalara yer verilmemesi önemlidir.
"Türkiye pazarına girdiğimiz tarihten bu yana sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme kaydettik." Diyen Securitas Güvenlik Süreçleri ve Kalite Koordinatörü Hüseyin ERİM ile güvenlik sektöründeki sürecin ve ekibin önemini konuştuk.
Hikvision Türkiye A.Ş. Kıdemli Kanal Satış Müdürü Bayram BOYAM Ülkemizde güvenlik sektörünün sağlıklı olarak büyüdüğünü kaydetti. BOYAM, "15 Yıllık güvenlik sektöründeki tecrübeme dayanarak, sürekli bir şekilde insanlarımızı hayati önem taşıyan bu konuda elimden geldiğince bilinçlendirmeye devam ediyorum ve bunların meyvesini görünce kendi halkımız için çok mutlu oluyorum." Dedi.
Dijital Dijital dönüşüm ve veri ve veri
Özellikle son yıllarda dijital dönüşümün hayatımıza etkisi yoğun olarak gözleniyor. Günümüzde pek çok kurumun iş yapma şekli, muhtemelen bir daha asla eski haline dönmeyecek şekilde radikal olarak değişti diyebiliriz.
AVM’lerde  giriş güvenliğinin önemi
AVM ziyaretçilerinin ofis veya residence bölgelerine geçişleri veya AVM personeline özel alanlara giriş güvenliği önemini korumaya devam etmektedir.
Nijerya Palms AVM için güvenli ve emniyetli alışveriş senaryosu
HIKVISION TÜRKİYE20 Ocak 2020
Kalabalık bir şehirdeki alışveriş, ticaret ve buluşma merkezinin, her zaman için sıkı bir güvenlik mekanizmasına ihtiyaç duyduğu da bir gerçektir.
Idenfit’in yeni nesil çözümleri ile AVM güvenliği ve denetimi
Toplumsal olaylar, hırsızlık, gasp, terör olayları ve benzeri birçok tehdit, tehlike potansiyelinin ortaya çıkması AVM güvenliği kavramını gündeme getirmiştir.
AVM’lerde entegre  güvenlik sisteminin önemi
Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde sayısı gittikçe artan alışveriş merkezleri (AVM’ler) birçok insanın ihtiyaçlarını gidermek, sosyalleşmek, eğlence ve kültür sanat etkinlikleri için kullandığı uğrak yerlerin başında gelmektedir.
Alışveriş merkezlerinin güvenliğinde teknoloji büyük önem taşıyor
Alışveriş merkezlerinin ziyaretçilerini, bünyesinde bulunan mağazaları, işletmeleri ve çalışanları her türlü tehdide karşı koruması ve gerekli önleyici tedbirleri alarak geniş ve kapsamlı bir güvenlik ağı oluşturması büyük önem taşıyor.