Kritik tesis güvenlik yönetimi
Kuzey Irak ile Azerbaycan’dan çıkarılan petrolü, boru hatlarıyla uluslararası alıcılara ileten ve içinde bulunduğu bölgedeki doğalgaz kaynaklarını da dünyanın en büyük ikinci doğalgaz pazarı olan Avrupa’ya iletmek isteyen Türkiye’de, mevcut iletim hatları üzerinde saldırılar söz konusu olmaktadır.
“Çalışma ilkelerimizin temelinde müşteri memnuniyeti var”
Tepe Savunma ve Güvenlik Operasyonel Mükemmellik Müdürü Taylan Çakır, şirket bünyesinde kurulan “Operasyonel Mükemmellik Departmanı” hakkında bilgi verdi. Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtlayan Çakır, birimin 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunun altını çizdi.
Güvenli kampüs kaliteli eğitim
Ege Üniversitesi16 Eylül 2019
Ege Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde Şube Müdürü, Güvenlik Amiri, Grup Şefleri, İdari Ofis, Kayıp ve Buluntu Eşya Birimi, Motorize Güvenlik Timi (Şahinler), yaya ve araçlı devriyeler, kamera ve güvenlik sistemler ve 356 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile hizmet üretiyor.
Kritik tesis güvenlik sistemleri
16 Eylül 2019
Kritik tesis güvenlik sistemlerinin temel işlevleri; tehdidin tespiti ve tanımlanması, durumsal farkındalığının sağlanması, bilgi yönetimi, karşı tedbir/müdahale birimleri yönetimi ve tesis içi ve dışı ile haberleşme ağının sağlanmasıdır.
Kritik Tesislerin Güvenliği için Yerli ve Milli Radar Çözümü: Retinar
METEKSAN SAVUNMA16 Eylül 2019
Güvenlik kameralarının menzilleri çok düşük olduğundan, tehdide cevap verecek güvenlik birimlerine, hazırlık için yeterli zaman kazandırmaları pek mümkün olmuyor. Radarlar ise bu tehditleri kilometrelerce öteden algılayabiliyor ve önlem almak için gereken zamanı kazandırabiliyor.
Kişiselleştirilmiş ve akıllı güvenlik seçenekleri
16 Eylül 2019
Günümüzde kullanımı her geçen gün artan mobil uygulamalar, beklentilerin üzerinde avantajlar sağlıyor. Bunun en başarılı örneklerini de, mobil uygulamalarla kontrol edilebilen ev güvenliği sistemlerinde görmek mümkün.
7/24 ATM Güvenliği
HIKVISION TÜRKİYE16 Eylül 2019
Bir ATM makinesinde, biri kullanıcıya diğeri ATM ekranına dönük iki adet kamera gizlidir. ATM güvenlik sistemi içerisinde yer alan Derin Öğrenme teknolojisi, mevcut veri yapılarına dayalı olarak önündeki yüz şekline ilişkin ‘anormallikleri’ tespit edebilir.
Özelleştirilmiş, öğrenebilen hassaslıkta video analizi
BOSCH16 Eylül 2019
Daha da fazla esneklik ve doğruluk için yeni kullanıcı ayarlı obje ve olay takibi yeteneğini Bosch kameralarının dahili Akıllı Video Analizinin hali hazırda var olan önceden ayarlanmış alarm kuralları ve obje filtreleriyle (örneğin alışveriş arabasıyla yürüyen kişiler) birleştirmek de mümkündür.
4K kameralar ve H.265+ teknolojisinin öncüsü
Milesight 5 Megapiksel, 4K gibi yüksek kaliteli kamera görüntülerini kendi özel sıkıştırma teknolojisi ile depolayıp, yeni veritabanımız sayesinde minumum bandwith, maksimum piksel kalitesi esasında saklayabilmektedir. Büyük ölçekli projelerinizde disk maliyetlerini ve network bandwith genişliklerini büyük oranda azaltabilmekteyiz.
Bina yönetim sistemlerinin yeni köprüsü
SENSORMATIC16 Eylül 2019
Sistem kesintisiz takip ve kontrol sağladığı için, bina giriş çıkışları, şirketi ziyaret eden kişilerin gelme sıklıkları, unvanları ve buna benzer pek çok veri kurumsal hafızayı besleyen bir bilgi havuzu oluşturuyor
Drone’lar yakın gelecekte hayatımızda daha çok yer alacak
Amerika’da 1 milyon 200 bin kişiye drone pilotu lisansı verildi. Bunların yüzde 80’i hobi amaçlı. Yüzde 20’si ticari amaçlı ki, bu sayı da 250 bin kişi yapar. Türkiye’de drone pilotu lisansı olan kişi sayısı 5 binin altında.
Geleceğin teknolojisi drone
Drone’larla posta dağıtımları birkaç farklı ülkede başlatılmış durumda. Benzer şekilde internet üzerinden verilen yemek siparişlerinin dağıtımı da bu ürünlerle yapılabiliyor. Amazon başta olmak üzere e- ticaret sektöründeki birçok şirket de taşımacılık için drone´lara yatırımlar yapıyor.