Acil Anons ve Seslendirme Sistemini çalıştırmanın en akıllı ve en kolay yolu
16 Ağustos 2019
Yeni ETCS, 7" tamamen dokunmatik ekrandan çalıştırılabilir. Gerekmesi hâlinde ek olarak her biri 18 düğmeli 3 Dijital Tuş Modülü DKM ile genişletilebilir. Yeni ETCS´nin konfigürasyonu, dokunmatik ekrandan ve VARIODYN D1 sisteminde olduğu gibi D1 Designer konfigürasyon yazılımından gerçekleştirilir. ETCS´yi minimum olarak konfigüre etmek ve çalıştırmak için D1 Designer versiyon V04.03R000 ve DOM aygıt yazılımı versiyon V03.05R000 gereklidir.
T.C. Adalet Bakanlığı Mersin Bölge Adliye Mahkeme Binası projesi
NEMESİS ELEKTRONİK16 Ağustos 2019
Mersin Bölge Adliye Mahkeme Sarayı’nda, Yangın Algılama ve İhbar, Acil Anons ve Seslendirme, Kartlı Geçiş ve Güvenlik, IP CCTV ve tüm bu sistemlerin tek bir çatı altında toplandığı entegre güvenlik çözümü olan Video Expert kurulumları yapılmıştır.
Hırsız alarm sistemleri sadece hırsızlara karşı kullanılmıyor
Hırsız alarm sistemleri sadece hırsızlığa karşı önlem olmaktan çıkmış, hayat kalitesini ve huzuru arttıran vazgeçilmez sistemler haline gelmiştir. Temel işlevi hırsızlığa karşı olsa da sisteme bağlanabilen yangın dedektörleri, doğalgaz dedektörleri, su basma dedektörleri gibi bileşenlerle hem mal hem de can kaybını önlemektedir.
Fiziksel koruma sistemlerinin gereklilikleri
Bütün sistemler düşmanı eylem yapmaktan caydırmak için kurulmalıdır. Aslında, risk her zaman düşmanın kazanımından yüksek tutulmalıdır. Ya da engeller düşmanca aşırı zor olarak algılanmalıdır.
Uçak hangarlarındaki yüksek genleşmeli köpüklü söndürme sistemi uygulamaları
Günümüzde hem sivil havacılık firmaları hem de askeri üslerde uçak hangarlarının gerek yangından korunum sistemleri gerekse diğer mekanik tesisat ekipmanları son teknolojinin gerekliliklerine göre tasarlanmaktadır.
Fabrika yangınlarını önlemek için endüstriyel yangın güvenliği önlemleri ve kamusal denetim şart
Ülkemizde özellikle sanayi bölgelerinde ciddi bir sorun olan yangın güvenliği problemi, medyadaki yangın haberleri ile kendini belli etmektedir. Yangınlarda ve sonrasında yapılan çalışmalar, yangınların ilk tespitlere yansıyan kaynağını bulmaktan öteye gitmemekte ve çoğu zaman olay çözülmüş sayılmaktadır.
Güvenlik sistemlerinin seçiminde kriter fiyat olmamalı
Güvenlik sektöründe 15 yılı geride bırakan Promes Bilişim Güvenlik Genel Müdürü Mesut Koçak, güvenlik sistemlerine olan ihtiyacın zenginleşmeye paralel arttığına ve artık lüks olmaktan çıktığını söyledi. Koçak güvenlik sistemi seçiminde tek kriterin fiyat olmaması gerektiğinin altını çizdi ve “Ürün seçiminde sadece fiyat konuşursanız, üreticiler ürününü satabilmek için önemli noktaları atlayarak, ürünleri sizin istediğiniz fiyata uydurmak için değişiklikler yaparak ürün üretiyorlar. Bu ürünlerde olması gereken değerler olmadığı için kısa süre içinde bozuluyorlar” dedi.
Okul servisleri ne kadar güvenli?
Önceliği güvenlik olan ‘’EN DEĞERLİYİ TAŞIYAN‘’ sektör mensubu firma ve esnafların, taşıma yaptığı öğrenciler için velilerle ve okul idareleri ile tüm mal varlıkları ve hayatlarını ortaya koyarak sözleşmelere imza atarken, güvenli taşıma sorumluluğunu görmezden gelme lüksü olabilir mi?
Güvenlik teknolojileri okulların hizmetinde
Akıllı yazılımlarla desteklenen okul çevresindeki kameralar, ileri teknolojik yazılımlar ile desteklenerek, okulun konumuna, çevresine ve risk değerlendirmesi sonuçlarına göre detaylı tanımlamalar yapılarak kuruluyor.
Eğitim kurumlarında CCTV sistemlerini kullanmanın  avantajları
Şüphesiz ki okullarda birkaç güvenlik görevlisi kullanmakla güvenlik problemleri tam olarak çözülemez. Okul güvenlik kameraları görüntü kayıt ve izleme sistemleri okul güvenliğini sağlamakta büyük başarılar kazanıp kendini kanıtlamış bir güvenlik çözümüdür.