Gizli tip dekoratif kapaklı sprinkler başlıkları
Globe gizli tip sprinkler başlıklarının iç mekanizması tümüyle görünmez durumdadır ve görünen sadece 70mm veya 85mm çapındaki dekoratif kapaktır. Standart olarak beyaz ve kromajlı olarak üretilen dekoratif kapaklar, isteğe göre özel olarak farklı renklerde de üretilebilmektedir.
Maxlogic Anons / Alarm Matrix Paneli
MAVİLİ ELEKTRONİK8 Temmuz 2019
Yangın durumunda işletilmek üzere sebep/sonuç senaryosuna dahil edilebilen, programlanabilir alarm/ikaz çıkış modülleri ile olay anında aktif olabilen panel sayesinde yetkili kişiler, binanın istenilen bölgesinde anons gerçekleştirebilmektedir.
Stadyumlarda yangın risk yönetimi
Ülkemizde “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik”(BYKHY) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının Yangın yönergesi vardır. Ayrıca stadyumlar FIFA’nın güvenlik talimatlarına uygun olarak inşa edilmeli ve işletilmelidir.
Spor karşılaşmalarında özel güvenliğin rolü
Eldem Güvenlik Koordinatörü Sadık Özkahraman Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin statlardaki fiziki güvenlik önemleri ile ilgili sorularını yanıtladı. İstanbul kulüplerinin geride bıraktığımız sezonda hemen her maçı dolu türbinlere oynadığına işaret eden Özkaraman bir derbi maçında 1100- 1300 arası güvenlik görevlisinin çalıştığını söylerken” Biz öncelikle taraftar için oradayız. onlar zarar görmesin, futbol kulüpleri ceza almasın diye görev başındayız. Taraftarda da bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.
Özel güvenlikte branşlaşma ve “alan eğitimi” kavramı- 2
Özel güvenlik mesleğinin doğal olarak, hizmet verilen işletmelerin türüne ve faaliyet alanlarına yönelik kendi içinde farklılıkları bulunmaktadır.
Endüstriyel tesislerde elektronik güvenlik sistemlerine birleşik yaklaşım
BTS YANGIN8 Temmuz 2019
Bütünleşik bir sistem tasarlandığında acil durum operasyonlarını emniyet ve güvenlik sistemleriyle doğru bir şekilde oluşturarak güvenlik riskini azaltmaya, sürekliliği ve üretkenliği artırmaya yardımcı olunabilir.
Üretim tesislerinde güvenlik parametreleri
8 Temmuz 2019
Endüstriyel tesislerin özel güvenlik ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan IP CCTV ve kartlı geçiş ve güvenlik sistemleri, işletme güvenliği, işletme içerisinde çalışanların kontrolü, güvenli şekilde hareket etmeleri, belirlenmiş alanlara girişlerin kontrol altına alınması ve raporlanması adına vazgeçilmez çözümler üretilmesi gerekmektedir.
Üst düzey kartlı geçiş güvenlik yazılımı
8 Temmuz 2019
Pro-Watch’in modüler yapısı sayesinde tesis ve sistemle beraber ölçeklenebilen yapıda olması insanların ve tesislerin korunmasında sürekli destek olabilecek bir sistem olmasını sağlar. Bu özellik, kurumsal firmaların kolay ve uygun maliyetle, güvenlik gereksinimlerini yönetmesi açısından kritik önem taşır.
Biyometrik teknolojilerde yeni dönem
Yüz tanımanın teknolojik yetersizliği, günlük hayatımızdaki artan kullanımla birlikte, özellikle de anti-spoof (sahteciliği önleme) kabiliyeti eksikliği, işlem gücü eşiği, ışık kaynağı üzerindeki çevresel, zihinsel kısıtlama ve açının pozlama yeteneğinin azlığı ile birlikte ortaya çıkmıştır.
Kozmetik sektörünün güvenliği akıllı etiket teknolojisinde
8 Temmuz 2019
Güzellik ve bakım ürünlerinde alışveriş standartlaşıyor. Deneyimlemenin ön planda olduğu güzellik ve bakım ürünleri beraberinde perakendecileri yenilikçi güvenlik çözümleri arayışına sevk ediyor.
Biyometrik teknolojiler profesyonel bilgi ister
Biobilişim Kıdemli Yazılım Geliştirici ve Takım Lideri Ulaş Tekbaş biyometrik sistemler hakkında sorularımızı yanıtladı. Biyormetrik sistemler sektöründe kullanıcıların yanlış bilgilendirilmesi sonucu piyasada çok ucuza satılan biyometrik sistemlerin müşterilere yüksek fiyatlara satıldığını, ancak bu sistemlerden verim alınamadığını ifade eden Tekbaş, bunun yanlış bir seçim olduğunu tüketicinin uzun zaman sonra anlayabildiğini söyledi.
Türkiye’de yangın güvenliği istenilen seviyede değil
Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtlayan T Teknoloji Satış Direktörü Tevfik Erkin Türkiye’de yangın güvenliği konusunun yükselen bir ivmesi olmasına rağmen hala yeterli seviyeye gelinemediğini vurguladı. Erkin bu durumun edenleri olarak da yapısal önlemlerin eksikliği, uygun malzemelerin kullanılmaması, algılama ve uyarı sistemleri ile söndürme sistemlerinin yeterli olmamasını gösterdi.