SecuriTex Eurasia 2019’u 2 binden fazla kişi ziyaret etti
15 Nisan 2019
Tarsus Turkey tarafından 5.’si düzenlenen SecuriTex Eurasia 2019, kapılarını açtı. Özellikle emniyet teşkilatı, askeri kurumlar ve kamu kuruluşlarını, güvenlik endüstrisiyle buluşturan fuarda, drone avcılarından biyometrik sistemlere kadar pek çok teknoloji bir arada sergilendi.
“Güvenlı̇k 4.0 ı̇le yenı̇ bı̇r çağ başlıyor”
11 Nisan 2019
ISS Proser 8 bini aşkın personeli, hizmet verdiği 630 projesi ve yüzde 35 organik büyümesi ile güvenlik şirketleri arasındaki yerini pekiştirdi. ISS Proser Genel Müdürü Atilla Aydemir ile bu başarının altında yatan faktörleri ve entegre güvenlik hizmeti sunan ISS Proser Güvenlik 4.0 konseptinin sektörde yaratacağı farkları konuştuk.
CCTV sektörü Türkiye’de çok değişken
11 Nisan 2019
Han Elektronik Genel Müdür Yardımcısı Melis MADEN, CCTV güvenlik sistemlerinin günümüzde hayatı ciddi anlamda kolaylaştırdığını, güvenlik açısından mutlaka kullanılması gerektiğinin altını çizdi. CCTV sektörünün Türkiye’de çok değişken, iniş ve çıkışlarda seyrettiğine dikkat çeken MADEN, rekabet edebilmek ve sektörde kalabilmek İçin kimi firmaların kaliteden ödün vermesinin handikap olduğunu ifade etti.
Yerli üretici olmanın avantajı
11 Nisan 2019
Kuruluşu 2010 yılında olmasına rağmen, 15 yılı aşkın süredir yangın sektöründe faaliyet gösteren YG Yangın 12 yıl boyunca yangın söndürme topu ithal ettikten sonra 2017 yılında üretici konumuna yükseldi. Türkiye’nin tek yangın mühendisi, YG Yangın Güvenliği Üretim Müdürü Ufuk Can GÜNAYDIN, 2017’den bu yana üretimi YG Yangın tarafından yapılan yangın topu ve halon alternatifi söndürücüler olan temiz Aerosol gazlı söndürücüler hakkında bilgi verdi.
Ankara Şehir Hastanesi’nin destek hizmetlerini Tepe Servis yürütecek
10 Nisan 2019
Tepe Servis ve Yönetim, Avrupa´nın en büyük, dünyanın ise tüm birimleri tek seferde inşa edilen 3. büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi’nde de hasta yönlendirme, resepsiyon, refakat, taşıma, oda destek ve temizlik, yemek, haşere mücadele, atık yönetimi, güvenlik, otopark yönetimi hizmetleri sunacak.
Tepe Savunma ve Güvenlik’in mükemmele yolculuğu başladı
10 Nisan 2019
Tepe Savunma ve Güvenlik, hizmetlerini mükemmellik noktasına getirmek için önemli bir adım atarak Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi (UKH) programına dahil oldu.
İstanbul Havalimanı IoT altyapısı ile kurulan ilk havalimanı oldu
10 Nisan 2019
Kablosuz endüstriyel IoT alanında faaliyet gösteren Skysens, dünyanın en büyük havalimanı projelerinden İstanbul Havalimanı’na farklı sistemleri tek bir kablosuz ağ üzerinden yönetme imkanı sunuyor. Skysens’in uçtan uca sağladığı bu çözüm ile İstanbul Havalimanı, dünyada kablosuz endüstriyel IoT altyapısı ile kurulan ilk havalimanı oldu.
Güvenlik endüstrisi SecuriTex Eurasia 2019’da buluşuyor
10 Nisan 2019
Ankara, Tarsus Turkey tarafından düzenlenen SECURITEX EURASIA 2019 Fuarı’na 5. kez ev sahipliği yapıyor. Kamu kurum ve kuruluşları ile güvenlik endüstrisini buluşturacak olan SecuriTex Eurasia 2019, 11 – 14 Nisan tarihlerinde Congresium Ankara – ATO Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
Ruh halinden anlayan robot: LG CLOi
9 Nisan 2019
LG Electronics, yapay zekaya sahip robot serisi LG CLOi ile hayatı kolaylaştırıyor. Geçtiğimiz yıl ayakta çalışanlara özel olarak sunulan giyilebilir robotun yanı sıra, havaalanları, oteller, süpermarketler, alışveriş merkezleri gibi ortamlarda müşterilere yardımcı olmak için tasarlanan yapay zekaya sahip robotlarını tanıtan LG, 2019’da da kullanıcılarla iletişim kuran, ruh hallerini anlayan ve çocuklara oyun arkadaşı olabilen yeni nesil robotlarını tanıttı.
Pronet’in akıllı güvenlik çözümleriyle çocuklar güvende
9 Nisan 2019
Pronet, elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları ve güvenlik ihtiyacı konusunda gerçekleştirdiği tüketici davranışları araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma, elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları konusunda ilginç sonuçları ortaya koydu.
Proline’a “Akıllı ulaşım sistemleri” alanında prestijli ödül
9 Nisan 2019
Proline, Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında yaptığı çalışmalar ve geliştirdiği yazılım platformu ile 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nde ödüle layık görüldü.