ile ilgili yazılar

Şirket risk yönetimi: 6 aşamayla başlayın
Güvenlik mikroskobundan baktığımızda bir şirketin güvenlik riski haricinde, operasyonel risk de dahil olmak üzere başka birçok risklerinin de olduğunu anlamıyor ve bundan geri kalmıyoruz.
Sektöre yön verenler
11 Aralık 2019
CCTV, kayıt, depolama ve güvenlik sektöründeki sektör liderleriyle, 2018 yılının genel tablosunu, sektörde yaşanan sorunları ve çözüm önerini, sizler için mercek altına aldık. Sektöre yön veren firma temsilcilerine yönelttiğimiz soruların birbirinden değerli cevapları röportajımızda.
Yanıcı ve parlayıcı sıvı depolama tesislerinde yangın söndürme sistemleri tasarımı
Depolama tesislerindeki depolanan ürünler karşılaştırıldığında, yangın riskinin ve yangın sonucu doğabilecek hasar riskinin en yüksek olduğu depolar, yanıcı ve parlayıcı sıvı depolanan tesislerdir.
“Yangın güvenliği asla geri plana atılmamalı”
AEM Elektrik Motorları Genel Müdürü Sami Akdoğan yangın korunum sistemleri ile ilgili bilgi verdi. Türkiye’deki çoğu işletmenin yangın güvenliği konusuna yeterince yatırım yapmayıp konuyu ikinci hatta üçüncü plana attığını vurgulayan Akdoğan yangın yönetmeliğindeki eksikliklerin de en kısa zamanda giderilmesi gerektiğini ifade etti.
“Yangın sigortası zorunlu hale getirilmeli”
Türkiye Yangından Korunma Vakfı ve Derneği (TÜYAK) Başkanı Taner Kaboğlu özellikle sanayi tesislerinin yangın güvenliği konusunda ciddi yetersizlikleri olduğunu, yaşanan yangınların da bunun kanıtı olduğunu söyledi. Kaboğlu kimya, boya gibi tehlikeli maddelerin üretildiği alanlarda yangın sigortasının mutlaka zorunlu olması gerektiğini ifade etti. Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtlayan Kaboğlu 4-5 Aralık 2019 tarihlerinde 6’ncısı düzenlenecek “Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi” hakkında da bilgi verdi.
“Türkiye pazarına güveniyoruz”
11 Aralık 2019
Dahua Türkiye Genel Müdürü Eric CHEN ve Dahua Teslimat ve Servis Departmanı Genel Müdürü Shawn SUN; Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtladı. Dahua’nın Türkiye pazarına büyük güveni ve inancı olduğunu belirten Eric Chen, markanın Türkiye’de fabrika planının olduğunu dile getirdi.
Güvenlik teknolojilerinde yeni bir dönem başlıyor
SENSORMATİC11 Aralık 2019
Kurumların kendi işine odaklanmasını sağlayan “Güvenlik teknolojilerinde yönetilen hizmetler” Sensormatic tarafından pazara sunuluyor. "Tek fiyat, tek kontrat, tek muhatap" sloganıyla sunulan yönetilen hizmetler sayesinde kurumlar kendi işlerine odaklanırken, kesintisiz üst düzey güvenlik hizmeti alıyorlar.
Daha doğru alarm, daha fazla güven
HIKVISION11 Aralık 2019
Geleneksel güvenlik kamera sistemleri, video içerik analizi (VCA) ile mümkün olan hareket tespit, sınır geçiş ve yetkisiz giriş tespit gibi birtakım tespit becerileri sunuyor olsa da, her türlü nesne ve olay tespitinde sık sık alarm verecektir.