yangın güvenliği ile ilgili yazılar

Türkiye’de yangın güvenliği istenilen seviyede değil
Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtlayan T Teknoloji Satış Direktörü Tevfik Erkin Türkiye’de yangın güvenliği konusunun yükselen bir ivmesi olmasına rağmen hala yeterli seviyeye gelinemediğini vurguladı. Erkin bu durumun edenleri olarak da yapısal önlemlerin eksikliği, uygun malzemelerin kullanılmaması, algılama ve uyarı sistemleri ile söndürme sistemlerinin yeterli olmamasını gösterdi.
Yangın güvenlik sektörünün en büyük sorunu fiyat rekabeti
Schrack Seconet Türkiye Ülke Yöneticisi Utku Yüksek, Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtladı. Firmanın yeni atılımlarından söz eden Yüksek, sektörün bir daralma yaşadığını, bu daralmanın iyi ürünlere ve firmalara zarar verdiğini ifade etti. Yüksek, bazı firmaların fiyat politikalarının en önemli sorun olduğunu vurguladı. Yüksek’in dikkat çektiği bir diğer konu da sigortacılık sektörünün güvenlik sektörünün gelişimine olan etkileri oldu.
Otellerde yangın nedenleri ve Avrupa Konseyi önerisi
Avrupa´daki kültürlerin ve geleneklerin zenginliği, Avrupa Birliği´ni (AB) dünya turizm potansiyelinin %53´üyle en büyük turizm bölgesi yapmıştır. Avrupa Komisyonu, bu potansiyeli koruyabilmek ve üye ülkelerde konaklayan kişilerin güvenliklerini sağlanmak için müşterilerin maruz kalabilecekleri iki önemli riskin yangınlar ve lokantalarda çıkabilecek yiyeceklerle ilgili sorunlar olduğu vurgulamış, otellerde yangın güvenliği hakkında tedbirleri kabul etmiş, tatil paketleri ve tur paketleri ile ilgili yasalarda asgari standartları