otel güvenliği ile ilgili yazılar

Turizm sektöründe güvenlik, konfor ve gizlilik ekseninde şekilleniyor
SENSORMATİC7 Haziran 2019
Turistik belde ve şehir otelleri, yeni nesil akıllı güvenlik teknolojileriyle daha az insan kaynağı kullanarak, daha kapsamlı güvenliğe sahip oluyor.
Otellerde yangın nedenleri ve Avrupa Konseyi önerisi
Avrupa´daki kültürlerin ve geleneklerin zenginliği, Avrupa Birliği´ni (AB) dünya turizm potansiyelinin %53´üyle en büyük turizm bölgesi yapmıştır. Avrupa Komisyonu, bu potansiyeli koruyabilmek ve üye ülkelerde konaklayan kişilerin güvenliklerini sağlanmak için müşterilerin maruz kalabilecekleri iki önemli riskin yangınlar ve lokantalarda çıkabilecek yiyeceklerle ilgili sorunlar olduğu vurgulamış, otellerde yangın güvenliği hakkında tedbirleri kabul etmiş, tatil paketleri ve tur paketleri ile ilgili yasalarda asgari standartları
Güvenli oteller
Ülkemiz, üç tarafı denizlerle kaplı, tarihi ve kültürel birçok değeri bir arada taşıyan, 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğiniz nadir ülkelerden biri olması nedeniyle dünya turizmi içerisinde önemli bir paya sahiptir. İnsanlar yaşadıkları ortamdan, iş hayatından uzaklaşarak yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak ve dinlenmek amacıyla başka şehirlere ve ülkelere seyahatler ederler, bu seyahatlerin amacı bazen de iş amaçlı toplantılar, konferanslar olabilir. Bu anlamda düşünürsek otelleri müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, değişik beklentilerine cevap verebilecek, rahat edebilecekleri yerler olarak tarif edebiliriz.
Otel CCTV sistemleri ve video analitikler
8 Nisan 2019
Kapalı devre kamera (CCTV) sistemleri, temel video kayıt ve arşivleme özelliklerine ek olarak video arşivlerinde ve canlı video akışlarında olay tespitini kolaylaştırıcı özellikler ile birlikte kullanılabilmelidir. Yüksek çözünürlükte ve kalitede kaydedilerek saklanan video arşivlerinde insan gücü ile geriye dönük izlenme yapmak ve olay analizinde olaya ait video kayıtlarının tespit ederek çıkarmak çok uzun süreler alabilmektedir.