cctv ile ilgili yazılar

Akıllı elektronik güvenlik sistemleri
Sektörün büyüklüğünün ürün bazında dağılımına göre sektör ihtiyacına bakıldığında birinciliği Güvenlik Kamera Sistemleri’nin sistemlerinin aldığını görüyoruz.
CCTV sektörü Türkiye’de çok değişken
11 Nisan 2019
Han Elektronik Genel Müdür Yardımcısı Melis MADEN, CCTV güvenlik sistemlerinin günümüzde hayatı ciddi anlamda kolaylaştırdığını, güvenlik açısından mutlaka kullanılması gerektiğinin altını çizdi. CCTV sektörünün Türkiye’de çok değişken, iniş ve çıkışlarda seyrettiğine dikkat çeken MADEN, rekabet edebilmek ve sektörde kalabilmek İçin kimi firmaların kaliteden ödün vermesinin handikap olduğunu ifade etti.
Otel CCTV sistemleri ve video analitikler
8 Nisan 2019
Kapalı devre kamera (CCTV) sistemleri, temel video kayıt ve arşivleme özelliklerine ek olarak video arşivlerinde ve canlı video akışlarında olay tespitini kolaylaştırıcı özellikler ile birlikte kullanılabilmelidir. Yüksek çözünürlükte ve kalitede kaydedilerek saklanan video arşivlerinde insan gücü ile geriye dönük izlenme yapmak ve olay analizinde olaya ait video kayıtlarının tespit ederek çıkarmak çok uzun süreler alabilmektedir.
Video izleme sistemlerinde veri gizliliği
Kendinize şunu soruyor olabilirsiniz, bu somut olarak benim uygulamam için ne anlama geliyor ve neye izin veriliyor? Temel olarak mevcut kurallar tehlikelere karşı güvenlik sağlamak, ceza gerektirecek eylemleri kovuşturmak ve yetkili tarafların çıkarlarını korumak için bir uyarı plakası yerleştirildiği sürece genel erişime açık olan her mekana video kameralar kurulabilir.
Park Afyon AVM’ye entegre çözümler
Afyon Girişim A.Ş. tarafından gerçekleştirilen; Afyon Karahisar’ın şehir merkezinde 45.000 metrekarelik alana inşa edilen bölgenin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon Avm’nin yangın algılama sistemi, IP CCTV sistemi, kartlı geçiş sistemi, seslendirme ve acil anons sistemlerinin kurulumu gerçekleşti.