Güvenlik Hizmeti

“Çalışma ilkelerimizin temelinde müşteri memnuniyeti var”
Tepe Savunma ve Güvenlik Operasyonel Mükemmellik Müdürü Taylan Çakır, şirket bünyesinde kurulan “Operasyonel Mükemmellik Departmanı” hakkında bilgi verdi. Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtlayan Çakır, birimin 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunun altını çizdi.
Güvenli kampüs kaliteli eğitim
Ege Üniversitesi16 Eylül 2019
Ege Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde Şube Müdürü, Güvenlik Amiri, Grup Şefleri, İdari Ofis, Kayıp ve Buluntu Eşya Birimi, Motorize Güvenlik Timi (Şahinler), yaya ve araçlı devriyeler, kamera ve güvenlik sistemler ve 356 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile hizmet üretiyor.
Fiziksel koruma sistemlerinin gereklilikleri
Bütün sistemler düşmanı eylem yapmaktan caydırmak için kurulmalıdır. Aslında, risk her zaman düşmanın kazanımından yüksek tutulmalıdır. Ya da engeller düşmanca aşırı zor olarak algılanmalıdır.
Spor karşılaşmalarında özel güvenliğin rolü
Eldem Güvenlik Koordinatörü Sadık Özkahraman Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin statlardaki fiziki güvenlik önemleri ile ilgili sorularını yanıtladı. İstanbul kulüplerinin geride bıraktığımız sezonda hemen her maçı dolu türbinlere oynadığına işaret eden Özkaraman bir derbi maçında 1100- 1300 arası güvenlik görevlisinin çalıştığını söylerken” Biz öncelikle taraftar için oradayız. onlar zarar görmesin, futbol kulüpleri ceza almasın diye görev başındayız. Taraftarda da bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.
Özel güvenlikte branşlaşma ve “alan eğitimi” kavramı- 2
Özel güvenlik mesleğinin doğal olarak, hizmet verilen işletmelerin türüne ve faaliyet alanlarına yönelik kendi içinde farklılıkları bulunmaktadır.
Turizm sektöründe güvenlik, konfor ve gizlilik ekseninde şekilleniyor
SENSORMATİC7 Haziran 2019
Turistik belde ve şehir otelleri, yeni nesil akıllı güvenlik teknolojileriyle daha az insan kaynağı kullanarak, daha kapsamlı güvenliğe sahip oluyor.
Fiziki özel güvenlikte metodoloji uygulamaları
SECURITAS TÜRKİYE7 Haziran 2019
Özel güvenlik sektörünün merkezinde her zaman insanın ve insan gücünün olduğunun bilincinde olarak hareket etmek, hem karşılaşılan risklerin hem de sürecin yönetiminin çok daha verimli ve kusursuz bir şekilde yürütülmesini sağlar.
Fiziki güvenlik
Fiziki güvenlik hizmetleri, alanında uzman, tecrübeli ve görevinin gerekliliklerini bünyesinde bulunduran özel güvenlik personelleri tarafından teknolojik güvenlik sistemleri ile desteklenerek verilmektedir.
CoESS’ten haberler
Dünyamız derin değişimler ve zorlayıcı etkiler ile karşı karşıya: küresel dış ticaret politikasında ki istikrarsızlık; iklim değişikliği; göç; siber güvenlik; uluslararası terörizm - liste uzayıp gitmektedir ve tek bir Avrupa ülkesinin etkili bir şekilde tek başına bu liste ile başa çıkması çok zordur.
Akıllı güvenlik çözümleri
15 Mayıs 2019
Evlerinde elektronik güvenlik sistemi kullananların yüzde 58’i alarm sistemi kullanmanın kendilerine güven hissi verdiğini belirtirken, arkadaş tavsiyesi ile bu sistemleri kullanmaya başladıklarını belirtenlerin oranının ise yüzde 26 olduğunu gördük.
Güvenli oteller
Ülkemiz, üç tarafı denizlerle kaplı, tarihi ve kültürel birçok değeri bir arada taşıyan, 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğiniz nadir ülkelerden biri olması nedeniyle dünya turizmi içerisinde önemli bir paya sahiptir. İnsanlar yaşadıkları ortamdan, iş hayatından uzaklaşarak yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak ve dinlenmek amacıyla başka şehirlere ve ülkelere seyahatler ederler, bu seyahatlerin amacı bazen de iş amaçlı toplantılar, konferanslar olabilir. Bu anlamda düşünürsek otelleri müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, değişik beklentilerine cevap verebilecek, rahat edebilecekleri yerler olarak tarif edebiliriz.
Güvenlik, yaşam merkezlerine entegre olan bir hizmet
Hızla globalleşen dünyada güvenlik hayatımızın artık vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Güvenlik denildiği zaman çoğumuzun aklına ilk gelen fiziki güvenliktir. Yani başka bir değişle özel güvenlik…