Güvenlik Hizmeti

Atış poligonlarında ek güvenlik önlemleri
Poligonlarda yapılacak herhangi bir hata, bir anlık dikkatsizlik işletmeyi zor duruma sokabileceği gibi insan hayatına, yaralanmalara mal olabilir.
Güvenlik hizmeti kavramına genel bakış
Güvenlik kavramını en iyi anlatan ve kabul gören yaklaşım anlamak için bu kavramın insan psikolojisinde ve sosyal psikolojideki karşılığının ne olduğuna dair birçok kavram mevcuttur.
CoESS´in 30. yıldönümünde düzenlenen zirvede “Güvenlik Sürekliliğinin” sağlaması konusu ele alındı
Bugün Avrupa´da 2 milyon lisanslı özel güvenlik görevlisi, 18 AB üye devletinden 23 ulusal birlik, 45 bin özel güvenlik şirketi, vatandaşlarının kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor.
Perakende sektörüne özel veri destekli ve akıllı güvenlik çözümleri
Entegre güvenlik çözümleri ile teknoloji, güvenlik ve video analitik yazılımları, yangın güvenliği, uzaktan izleme ve devriye gibi ihtiyaca göre çeşitli kombinasyonları kullanarak olayları gerçekleşmeden tespit ediyor. Securitas Güvenlik Teknolojileri Koordinatörü Emre Erdal ile öngörülü güvenlik ve şirketin perakende sektörüne özel çözümlerini konuştuk.
“Çalışma ilkelerimizin temelinde müşteri memnuniyeti var”
Tepe Savunma ve Güvenlik Operasyonel Mükemmellik Müdürü Taylan Çakır, şirket bünyesinde kurulan “Operasyonel Mükemmellik Departmanı” hakkında bilgi verdi. Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtlayan Çakır, birimin 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunun altını çizdi.
Güvenli kampüs kaliteli eğitim
Ege Üniversitesi16 Eylül 2019
Ege Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde Şube Müdürü, Güvenlik Amiri, Grup Şefleri, İdari Ofis, Kayıp ve Buluntu Eşya Birimi, Motorize Güvenlik Timi (Şahinler), yaya ve araçlı devriyeler, kamera ve güvenlik sistemler ve 356 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile hizmet üretiyor.
Fiziksel koruma sistemlerinin gereklilikleri
Bütün sistemler düşmanı eylem yapmaktan caydırmak için kurulmalıdır. Aslında, risk her zaman düşmanın kazanımından yüksek tutulmalıdır. Ya da engeller düşmanca aşırı zor olarak algılanmalıdır.
Spor karşılaşmalarında özel güvenliğin rolü
Eldem Güvenlik Koordinatörü Sadık Özkahraman Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin statlardaki fiziki güvenlik önemleri ile ilgili sorularını yanıtladı. İstanbul kulüplerinin geride bıraktığımız sezonda hemen her maçı dolu türbinlere oynadığına işaret eden Özkaraman bir derbi maçında 1100- 1300 arası güvenlik görevlisinin çalıştığını söylerken” Biz öncelikle taraftar için oradayız. onlar zarar görmesin, futbol kulüpleri ceza almasın diye görev başındayız. Taraftarda da bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.
Özel güvenlikte branşlaşma ve “alan eğitimi” kavramı- 2
Özel güvenlik mesleğinin doğal olarak, hizmet verilen işletmelerin türüne ve faaliyet alanlarına yönelik kendi içinde farklılıkları bulunmaktadır.
Turizm sektöründe güvenlik, konfor ve gizlilik ekseninde şekilleniyor
SENSORMATİC7 Haziran 2019
Turistik belde ve şehir otelleri, yeni nesil akıllı güvenlik teknolojileriyle daha az insan kaynağı kullanarak, daha kapsamlı güvenliğe sahip oluyor.
Fiziki özel güvenlikte metodoloji uygulamaları
SECURITAS TÜRKİYE7 Haziran 2019
Özel güvenlik sektörünün merkezinde her zaman insanın ve insan gücünün olduğunun bilincinde olarak hareket etmek, hem karşılaşılan risklerin hem de sürecin yönetiminin çok daha verimli ve kusursuz bir şekilde yürütülmesini sağlar.
Fiziki güvenlik
Fiziki güvenlik hizmetleri, alanında uzman, tecrübeli ve görevinin gerekliliklerini bünyesinde bulunduran özel güvenlik personelleri tarafından teknolojik güvenlik sistemleri ile desteklenerek verilmektedir.