Güvenlik Hizmeti

Güvenli oteller
Ülkemiz, üç tarafı denizlerle kaplı, tarihi ve kültürel birçok değeri bir arada taşıyan, 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğiniz nadir ülkelerden biri olması nedeniyle dünya turizmi içerisinde önemli bir paya sahiptir. İnsanlar yaşadıkları ortamdan, iş hayatından uzaklaşarak yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak ve dinlenmek amacıyla başka şehirlere ve ülkelere seyahatler ederler, bu seyahatlerin amacı bazen de iş amaçlı toplantılar, konferanslar olabilir. Bu anlamda düşünürsek otelleri müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, değişik beklentilerine cevap verebilecek, rahat edebilecekleri yerler olarak tarif edebiliriz.
Güvenlik, yaşam merkezlerine entegre olan bir hizmet
Hızla globalleşen dünyada güvenlik hayatımızın artık vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Güvenlik denildiği zaman çoğumuzun aklına ilk gelen fiziki güvenliktir. Yani başka bir değişle özel güvenlik…
En iyi 7 risk uygulaması
Güvenlik danışmanlığı endüstrisinde kimsenin değinmediği küçük kötü bir giz vardır. Çoğu güvenlik profesyoneli bunu az çok bilir, kimileri bunu yüksek sesle itiraf eder, kimileri ise bu konuda hiçbir şey yapmazlar. Bu gizem hakkında; çoğu güvenlik danışmanı risk değerlendirme raporlamasını göz ardı eder
Özel güvenlik hizmetlerinin planlaması faaliyetleri-1
Ülkemizde çoğunlukla özel güvenlik şirketleri tarafından yürütülen özel güvenlik hizmetlerinde, kapsamlı risk analizleri yapılarak, bu analiz sonuçları ışığında, korunacak değere yönelik risklerin tespiti ve bu riskleri ortadan kaldıracak olan entegre güvenlik sisteminin işletme bünyesinde kurularak, işletme bünyesinin sağlıklı gelişiminin önü açılmalıdır.
Güvenlik sektöründe kurum içi eğitimlerin önemi
Özel güvenlik görevlilerin yaşadıkları problemleri inceleyerek, güvenlik sektörünü tanıyarak, personele uyarlanan eğitimler hem kurumlara hem de özel güvenlik görevlilerine fayda sağlayacaktır.
Fiziki güvenlik
Ülkemizde 2004 yılında yürürlüğe giren 5188 sayılı ‘’Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’’ ile Özel Güvenlik Eğitim Kurumları kurulmaya başlanılmış ve adayların eğitim alarak sınavda başarı sağlamak şartı ile Özel Güvenlik Görevlisi olmalarına imkan sağlanmıştır.
Yakın Koruma(VIP) hizmetleri
Yakın koruma hizmetinin bir özel güvenlik şirketinden alınması ek bir maliyet getirse de riskleri minimum düzeyde tutarak etkin ve sürekli bir koruma sağlar. Yakın koruma personelinin özgeçmişinde almış olduğu eğitimler göz önünde bulundurulmalı ama yeterli görülmemeli, bunları referans veya yaptığı görevlerde uygulayabilip, uygulamadığına dikkat edilmelidir.
Sınırdaki darboğaz
27 Kasım 2018
Satış Sorumlusu Bernie Sargent El Paso, Texas’dan Juarez, Chihuahua hududuna haftada iki kez müşterilerini ziyaret için geçmektedir. Hududu geçerken Sargent hudut girişine kadar araba sürmekte ve iyi bir gün ise orada 30 ila 90 dakika beklemektedir;  kötü olan zamanlarda ise insanın sinirlerini zıplatacak şekilde bekleme süresi 3 saate çıkabilmektedir.
Organizasyon güvenliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar
H.Şükrü TAŞTAN27 Kasım 2018
Güvenlik;  insanoğlu tarafından eski çağlardan günümüze kadar sürekli ihtiyaç duyulan bir olgudur. İnsanoğlu bunun için ok, mızrak gibi silahlar,  mağara, kale gibi korunaklar yaparak vahşi yaşamdan ve düşmanlarından, doğal tehdit ve tehlikelerden korunma ihtiyacı duymuştur.
Güvenliğin matematiksel analizi
Şadan GÜRSEL27 Kasım 2018
Güvenlik sistemi; zaman boyutunda tehdit varlığını takip eden, buna karşı tedbirleri sürekli aktif tutan; gözlem ve mukabele yapılı çalışma sistemidir. Bu sistem; kendi varlığında muteber çalışmayı sağlamak üzere kurulur. Mevcut oluşum içinde risklerin zamandaki varlığı tek tek veya belirsiz sürelerde oluşacaktır. Bu belirsizlik; sistemi yoran ve moral bozan bir sonuca sebep olacaktır.