Güvenlik Hizmeti

Spor karşılaşmalarında özel güvenliğin rolü
Eldem Güvenlik Koordinatörü Sadık Özkahraman Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin statlardaki fiziki güvenlik önemleri ile ilgili sorularını yanıtladı. İstanbul kulüplerinin geride bıraktığımız sezonda hemen her maçı dolu türbinlere oynadığına işaret eden Özkaraman bir derbi maçında 1100- 1300 arası güvenlik görevlisinin çalıştığını söylerken” Biz öncelikle taraftar için oradayız. onlar zarar görmesin, futbol kulüpleri ceza almasın diye görev başındayız. Taraftarda da bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.
Özel güvenlikte branşlaşma ve “alan eğitimi” kavramı- 2
Özel güvenlik mesleğinin doğal olarak, hizmet verilen işletmelerin türüne ve faaliyet alanlarına yönelik kendi içinde farklılıkları bulunmaktadır.
Turizm sektöründe güvenlik, konfor ve gizlilik ekseninde şekilleniyor
SENSORMATİC7 Haziran 2019
Turistik belde ve şehir otelleri, yeni nesil akıllı güvenlik teknolojileriyle daha az insan kaynağı kullanarak, daha kapsamlı güvenliğe sahip oluyor.
Fiziki özel güvenlikte metodoloji uygulamaları
SECURITAS TÜRKİYE7 Haziran 2019
Özel güvenlik sektörünün merkezinde her zaman insanın ve insan gücünün olduğunun bilincinde olarak hareket etmek, hem karşılaşılan risklerin hem de sürecin yönetiminin çok daha verimli ve kusursuz bir şekilde yürütülmesini sağlar.
Fiziki güvenlik
Fiziki güvenlik hizmetleri, alanında uzman, tecrübeli ve görevinin gerekliliklerini bünyesinde bulunduran özel güvenlik personelleri tarafından teknolojik güvenlik sistemleri ile desteklenerek verilmektedir.
CoESS’ten haberler
Dünyamız derin değişimler ve zorlayıcı etkiler ile karşı karşıya: küresel dış ticaret politikasında ki istikrarsızlık; iklim değişikliği; göç; siber güvenlik; uluslararası terörizm - liste uzayıp gitmektedir ve tek bir Avrupa ülkesinin etkili bir şekilde tek başına bu liste ile başa çıkması çok zordur.
Akıllı güvenlik çözümleri
15 Mayıs 2019
Evlerinde elektronik güvenlik sistemi kullananların yüzde 58’i alarm sistemi kullanmanın kendilerine güven hissi verdiğini belirtirken, arkadaş tavsiyesi ile bu sistemleri kullanmaya başladıklarını belirtenlerin oranının ise yüzde 26 olduğunu gördük.
Güvenli oteller
Ülkemiz, üç tarafı denizlerle kaplı, tarihi ve kültürel birçok değeri bir arada taşıyan, 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğiniz nadir ülkelerden biri olması nedeniyle dünya turizmi içerisinde önemli bir paya sahiptir. İnsanlar yaşadıkları ortamdan, iş hayatından uzaklaşarak yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak ve dinlenmek amacıyla başka şehirlere ve ülkelere seyahatler ederler, bu seyahatlerin amacı bazen de iş amaçlı toplantılar, konferanslar olabilir. Bu anlamda düşünürsek otelleri müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, değişik beklentilerine cevap verebilecek, rahat edebilecekleri yerler olarak tarif edebiliriz.
Güvenlik, yaşam merkezlerine entegre olan bir hizmet
Hızla globalleşen dünyada güvenlik hayatımızın artık vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Güvenlik denildiği zaman çoğumuzun aklına ilk gelen fiziki güvenliktir. Yani başka bir değişle özel güvenlik…
En iyi 7 risk uygulaması
Güvenlik danışmanlığı endüstrisinde kimsenin değinmediği küçük kötü bir giz vardır. Çoğu güvenlik profesyoneli bunu az çok bilir, kimileri bunu yüksek sesle itiraf eder, kimileri ise bu konuda hiçbir şey yapmazlar. Bu gizem hakkında; çoğu güvenlik danışmanı risk değerlendirme raporlamasını göz ardı eder
Özel güvenlik hizmetlerinin planlaması faaliyetleri-1
Ülkemizde çoğunlukla özel güvenlik şirketleri tarafından yürütülen özel güvenlik hizmetlerinde, kapsamlı risk analizleri yapılarak, bu analiz sonuçları ışığında, korunacak değere yönelik risklerin tespiti ve bu riskleri ortadan kaldıracak olan entegre güvenlik sisteminin işletme bünyesinde kurularak, işletme bünyesinin sağlıklı gelişiminin önü açılmalıdır.
Güvenlik sektöründe kurum içi eğitimlerin önemi
Özel güvenlik görevlilerin yaşadıkları problemleri inceleyerek, güvenlik sektörünü tanıyarak, personele uyarlanan eğitimler hem kurumlara hem de özel güvenlik görevlilerine fayda sağlayacaktır.