Elektronik Güvenlik

Otel CCTV sistemleri ve video analitikler
8 Nisan 2019
Kapalı devre kamera (CCTV) sistemleri, temel video kayıt ve arşivleme özelliklerine ek olarak video arşivlerinde ve canlı video akışlarında olay tespitini kolaylaştırıcı özellikler ile birlikte kullanılabilmelidir. Yüksek çözünürlükte ve kalitede kaydedilerek saklanan video arşivlerinde insan gücü ile geriye dönük izlenme yapmak ve olay analizinde olaya ait video kayıtlarının tespit ederek çıkarmak çok uzun süreler alabilmektedir.
Derin öğrenme teknolojisi ile insan algılama
Ülkemiz genelinde ve dünya çapında suç oranları artıkça video izleme sistemleri daha da önemli hale gelmektedir. Personel veya vardiya sayısını artırsanız da, kaçırılan önemli olaylar için yaptırımlar öngörseniz de video izleme sistemlerinde oluşan video veri yığınlarının video analiz modüllerinin yardımı olmadan tek başına verimli bir şekilde takip edilebilmesi zordur. Video analiz türlerinde güncel olan eğilimlerden biri ise derin öğrenme (deep-learning) teknolojilerinin adapte edilmeye başlamış olmasıdır.
Hilton İstanbul Maslak’ta entegre çözümler
ATEKSİS13 Şubat 2019
Ateksis Akıllı Teknoloji Sistemleri Hilton İstanbul Maslak projesinde; profesyonel ses ve ışık bölümü kapsamında görüntü, ses, multimedya otomasyon, canlı yayın altyapısı, digital signage sistemleri; bina elektroniği kapsamında yangın algılama, acil anons ve müzik yayın sistemleri, CCTV sistemlerinin tasarımını, kurulumunu ve devreye alma çözümlerini sundu.
Yeni nesil güvenlik tur kontrol yönetimi - Guardware
MEYER GROUP13 Şubat 2019
Güvenlik sektörü gibi vardiyalı çalışma sistemlerinde personellerinin iş takibini yapabilmek zordur. Firmalar bu noktada fabrika, depo, site ve alışveriş merkezi gibi düzenli olarak denetlenmesi gereken güvenlik noktalarının takibini yapabilmek için güvenli bir sisteme ihtiyaç duyuyorlar.
Video izleme ve yönetim yazılım seçimi
Sistemin kamera görüntülerinden olaylar oluşturabilmesi, olaylara yönelik otomasyon amaçlı alarmlar üretilebilmesi, bu olayların ve alarmların loglanıp daha sonra sistemde aranıp bulunabilmesi, incelenebilmesi, bunlarla ilişkili video arşivine erişip izlenebilmesini sağlaması değerli bir nitelik olacaktır.
Akıllı güvenlik çözümleri
Akıllı Güvenlik Çözümleri sayesinde alarm sisteminizi uzaktan kontrol edilebiliyorsunuz. Güvenlik sisteminize farklı akıllı güvenlik ürünleri ekleyerek kapı zilinizden kilidinize, kombinizden prizinize kadar pek çok farklı noktayı orada olmasanız da yönetebiliyorsunuz. Üstelik bu sistemlerin kablosuz şekilde kurulması, sistemlerin kişiselleştirilerek ihtiyaca göre tasarlanmaları ve teknolojik yenilikler bu sistemleri her zamankinden daha güvenli ve kullanıcı dostu hale getiriyor.
CCTV sistemleri 2019 yılı trendleri
2018 yılının da önemli inovasyon konu başlıklarından biri olan Analiz ve Kimlik Tanımlama Teknolojileri alanında yeni yılda hızlı gelişmeler olacağı öngörülebilecektir. HiSilicon veya Nextchip gibi firmaların geliştirdiği analiz ve kimlik tanımlama teknolojisine dayanan video kamera işlemci serileri ümit vaad eder durumdadır. Bu tür işlemcilerin artık daha fazla düzeyde insan beyni sinirler arası iletişimine benzer bir mimaride çalışma mantığına kavuşturulduğu gözlemlenebilmektedir.