Elektronik Güvenlik

MOBOTIX çözüm ortakları küresel konferansı
MOBOTIX14 Kasım 2019
MOBOTIX, akıllı video teknolojisinde; yapay zeka ve derin öğrenme ile bir sonraki büyük ilerlemeyi gerçekleştirerek, "İnsan Görüşünün Ötesine Gitme" konusundaki misyonunu daha da ilerletiyor. Yeni MOBOTIX 7 açık çözüm platformunu ve onu kullanan M73 üst düzey kamerasını piyasaya süren MOBOTIX, bir kez daha bu teknolojide küresel bir lider olarak konumunu güçlendiriyor.
Dört ayrı sistemi kontrol edebilen tek arayüz
14 Kasım 2019
Yangın durumunda yangın noktasının hızlıca tespit edilebilmesi için görsel dinamik haritalar üzerinde uyarılar oluşturulmaktadır. Böylece operatörlerin yangına daha hızlı müdahale imkânı sağlanmaktadır. Yangın paneli tarafından alarm algılandığında yangın noktası otomatik ekran üzerinde otomatik olarak belirir.
RAID nedir ve sık kullanılan RAID seviyeleri
RAID günümüz teknolojisi depolama yöntemleri arasında mutlaka tercih edilmesi gereken bir çözümdür. Veriye duyulan ihtiyacın artması ile çok daha yüksek hızlarda transferler gerçekleştirilir. Ama hızdan daha önemli nokta ise, güvenlik konusudur.
Kişiselleştirilmiş ve akıllı güvenlik seçenekleri
16 Eylül 2019
Günümüzde kullanımı her geçen gün artan mobil uygulamalar, beklentilerin üzerinde avantajlar sağlıyor. Bunun en başarılı örneklerini de, mobil uygulamalarla kontrol edilebilen ev güvenliği sistemlerinde görmek mümkün.
7/24 ATM Güvenliği
HIKVISION TÜRKİYE16 Eylül 2019
Bir ATM makinesinde, biri kullanıcıya diğeri ATM ekranına dönük iki adet kamera gizlidir. ATM güvenlik sistemi içerisinde yer alan Derin Öğrenme teknolojisi, mevcut veri yapılarına dayalı olarak önündeki yüz şekline ilişkin ‘anormallikleri’ tespit edebilir.
Özelleştirilmiş, öğrenebilen hassaslıkta video analizi
BOSCH16 Eylül 2019
Daha da fazla esneklik ve doğruluk için yeni kullanıcı ayarlı obje ve olay takibi yeteneğini Bosch kameralarının dahili Akıllı Video Analizinin hali hazırda var olan önceden ayarlanmış alarm kuralları ve obje filtreleriyle (örneğin alışveriş arabasıyla yürüyen kişiler) birleştirmek de mümkündür.
4K kameralar ve H.265+ teknolojisinin öncüsü
Milesight 5 Megapiksel, 4K gibi yüksek kaliteli kamera görüntülerini kendi özel sıkıştırma teknolojisi ile depolayıp, yeni veritabanımız sayesinde minumum bandwith, maksimum piksel kalitesi esasında saklayabilmektedir. Büyük ölçekli projelerinizde disk maliyetlerini ve network bandwith genişliklerini büyük oranda azaltabilmekteyiz.
Acil Anons ve Seslendirme Sistemini çalıştırmanın en akıllı ve en kolay yolu
16 Ağustos 2019
Yeni ETCS, 7" tamamen dokunmatik ekrandan çalıştırılabilir. Gerekmesi hâlinde ek olarak her biri 18 düğmeli 3 Dijital Tuş Modülü DKM ile genişletilebilir. Yeni ETCS´nin konfigürasyonu, dokunmatik ekrandan ve VARIODYN D1 sisteminde olduğu gibi D1 Designer konfigürasyon yazılımından gerçekleştirilir. ETCS´yi minimum olarak konfigüre etmek ve çalıştırmak için D1 Designer versiyon V04.03R000 ve DOM aygıt yazılımı versiyon V03.05R000 gereklidir.
T.C. Adalet Bakanlığı Mersin Bölge Adliye Mahkeme Binası projesi
NEMESİS ELEKTRONİK16 Ağustos 2019
Mersin Bölge Adliye Mahkeme Sarayı’nda, Yangın Algılama ve İhbar, Acil Anons ve Seslendirme, Kartlı Geçiş ve Güvenlik, IP CCTV ve tüm bu sistemlerin tek bir çatı altında toplandığı entegre güvenlik çözümü olan Video Expert kurulumları yapılmıştır.
Hırsız alarm sistemleri sadece hırsızlara karşı kullanılmıyor
Hırsız alarm sistemleri sadece hırsızlığa karşı önlem olmaktan çıkmış, hayat kalitesini ve huzuru arttıran vazgeçilmez sistemler haline gelmiştir. Temel işlevi hırsızlığa karşı olsa da sisteme bağlanabilen yangın dedektörleri, doğalgaz dedektörleri, su basma dedektörleri gibi bileşenlerle hem mal hem de can kaybını önlemektedir.
Endüstriyel tesislerde elektronik güvenlik sistemlerine birleşik yaklaşım
BTS YANGIN8 Temmuz 2019
Bütünleşik bir sistem tasarlandığında acil durum operasyonlarını emniyet ve güvenlik sistemleriyle doğru bir şekilde oluşturarak güvenlik riskini azaltmaya, sürekliliği ve üretkenliği artırmaya yardımcı olunabilir.
Üretim tesislerinde güvenlik parametreleri
8 Temmuz 2019
Endüstriyel tesislerin özel güvenlik ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan IP CCTV ve kartlı geçiş ve güvenlik sistemleri, işletme güvenliği, işletme içerisinde çalışanların kontrolü, güvenli şekilde hareket etmeleri, belirlenmiş alanlara girişlerin kontrol altına alınması ve raporlanması adına vazgeçilmez çözümler üretilmesi gerekmektedir.