Elektronik Güvenlik

Video izleme sistemleri ile biyometrik sistemlerin kullanımı
Biyometrik erişim kontrol sistemleri, kişilerin fiziki ve davranışsal özelliklerini tanıyıp kimliklerini belirleyerek kontrollü geçiş sağlamak üzere geliştirilmiş sistemlerdi
Eğitim kurumlarında alınabilecek 7 güvenlik önlemi
Güvenlik kameralarının kullanımında en çok düşülen hata, birlikte kullanılan kameraların görüş alanlarının yeterince değerlendirilmemesi ve kör noktaların gözden kaçırılmasıdır. Eğitim kurumlarında kullanılan kameraların görüş alan ve açılarının uygun olarak ayarlanması ve kör noktalara yer verilmemesi önemlidir.
“Türkiye pazarına güveniyoruz”
11 Aralık 2019
Dahua Türkiye Genel Müdürü Eric CHEN ve Dahua Teslimat ve Servis Departmanı Genel Müdürü Shawn SUN; Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtladı. Dahua’nın Türkiye pazarına büyük güveni ve inancı olduğunu belirten Eric Chen, markanın Türkiye’de fabrika planının olduğunu dile getirdi.
Güvenlik teknolojilerinde yeni bir dönem başlıyor
SENSORMATİC11 Aralık 2019
Kurumların kendi işine odaklanmasını sağlayan “Güvenlik teknolojilerinde yönetilen hizmetler” Sensormatic tarafından pazara sunuluyor. "Tek fiyat, tek kontrat, tek muhatap" sloganıyla sunulan yönetilen hizmetler sayesinde kurumlar kendi işlerine odaklanırken, kesintisiz üst düzey güvenlik hizmeti alıyorlar.
Daha doğru alarm, daha fazla güven
HIKVISION11 Aralık 2019
Geleneksel güvenlik kamera sistemleri, video içerik analizi (VCA) ile mümkün olan hareket tespit, sınır geçiş ve yetkisiz giriş tespit gibi birtakım tespit becerileri sunuyor olsa da, her türlü nesne ve olay tespitinde sık sık alarm verecektir.
Geçiş kontrolü ve biyometrik sistemlerin kullanımı
VMS yazılımları bu sistemlere ait ekipmanlardan gelen alarm ve olayları gösterme ve raporlama için kullanılabileceği gibi, farklı bir işlevsellik ile bu tür cihazlara “geçiş izni verme veya vermeme” komutu gönderme şeklinde de adapte ve entegre edilebilir.
Kotoka Uluslararası Havalimanı (KIA) uygulaması
ATEKSİS11 Aralık 2019
Ateksis, Kotoka Uluslararası Terminal binasında acil anons ve genel seslendirme, yangın algılama ve ihbar, IP CCTV, kartlı geçiş, itfaiyeci telefonu, merkezi saat ve IPTV olmak üzere toplam 7 sistemde çözüm ortağı olarak çalışmıştır.
Açık platform video yönetim yazılımı daha da gelişiyor
Milestone Systems Güneydoğu Avrupa Satış Müdürü Özgür Uygur sorularımızı yanıtladı. Milestone “Açık platform video yönetim yazılımı” hakkında detaylı bilgi veren Uygur, bu yıl yapılan iki güncelleme ile sistemin daha da işlevsel hale geldiğini vurguladı. Meta data merkezli arama motoru ile tüm kayıtları izlemeden tanımlı bir objeyi bulmanın mümkün hale geldiğini belirten Uygur, siber güvenlik alanında yapılan güncellemenin de kurum içi sızdırmaların önüne geçeceğini ifade etti.
MOBOTIX çözüm ortakları küresel konferansı
MOBOTIX14 Kasım 2019
MOBOTIX, akıllı video teknolojisinde; yapay zeka ve derin öğrenme ile bir sonraki büyük ilerlemeyi gerçekleştirerek, "İnsan Görüşünün Ötesine Gitme" konusundaki misyonunu daha da ilerletiyor. Yeni MOBOTIX 7 açık çözüm platformunu ve onu kullanan M73 üst düzey kamerasını piyasaya süren MOBOTIX, bir kez daha bu teknolojide küresel bir lider olarak konumunu güçlendiriyor.
Dört ayrı sistemi kontrol edebilen tek arayüz
14 Kasım 2019
Yangın durumunda yangın noktasının hızlıca tespit edilebilmesi için görsel dinamik haritalar üzerinde uyarılar oluşturulmaktadır. Böylece operatörlerin yangına daha hızlı müdahale imkânı sağlanmaktadır. Yangın paneli tarafından alarm algılandığında yangın noktası otomatik ekran üzerinde otomatik olarak belirir.
RAID nedir ve sık kullanılan RAID seviyeleri
RAID günümüz teknolojisi depolama yöntemleri arasında mutlaka tercih edilmesi gereken bir çözümdür. Veriye duyulan ihtiyacın artması ile çok daha yüksek hızlarda transferler gerçekleştirilir. Ama hızdan daha önemli nokta ise, güvenlik konusudur.
Kişiselleştirilmiş ve akıllı güvenlik seçenekleri
16 Eylül 2019
Günümüzde kullanımı her geçen gün artan mobil uygulamalar, beklentilerin üzerinde avantajlar sağlıyor. Bunun en başarılı örneklerini de, mobil uygulamalarla kontrol edilebilen ev güvenliği sistemlerinde görmek mümkün.