Elektronik Güvenlik

Endüstriyel tesislerde elektronik güvenlik sistemlerine birleşik yaklaşım
BTS YANGIN8 Temmuz 2019
Bütünleşik bir sistem tasarlandığında acil durum operasyonlarını emniyet ve güvenlik sistemleriyle doğru bir şekilde oluşturarak güvenlik riskini azaltmaya, sürekliliği ve üretkenliği artırmaya yardımcı olunabilir.
Üretim tesislerinde güvenlik parametreleri
8 Temmuz 2019
Endüstriyel tesislerin özel güvenlik ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan IP CCTV ve kartlı geçiş ve güvenlik sistemleri, işletme güvenliği, işletme içerisinde çalışanların kontrolü, güvenli şekilde hareket etmeleri, belirlenmiş alanlara girişlerin kontrol altına alınması ve raporlanması adına vazgeçilmez çözümler üretilmesi gerekmektedir.
Üst düzey kartlı geçiş güvenlik yazılımı
8 Temmuz 2019
Pro-Watch’in modüler yapısı sayesinde tesis ve sistemle beraber ölçeklenebilen yapıda olması insanların ve tesislerin korunmasında sürekli destek olabilecek bir sistem olmasını sağlar. Bu özellik, kurumsal firmaların kolay ve uygun maliyetle, güvenlik gereksinimlerini yönetmesi açısından kritik önem taşır.
Biyometrik teknolojilerde yeni dönem
Yüz tanımanın teknolojik yetersizliği, günlük hayatımızdaki artan kullanımla birlikte, özellikle de anti-spoof (sahteciliği önleme) kabiliyeti eksikliği, işlem gücü eşiği, ışık kaynağı üzerindeki çevresel, zihinsel kısıtlama ve açının pozlama yeteneğinin azlığı ile birlikte ortaya çıkmıştır.
Kozmetik sektörünün güvenliği akıllı etiket teknolojisinde
8 Temmuz 2019
Güzellik ve bakım ürünlerinde alışveriş standartlaşıyor. Deneyimlemenin ön planda olduğu güzellik ve bakım ürünleri beraberinde perakendecileri yenilikçi güvenlik çözümleri arayışına sevk ediyor.
Akıllı elektronik güvenlik sistemleri
Sektörün büyüklüğünün ürün bazında dağılımına göre sektör ihtiyacına bakıldığında birinciliği Güvenlik Kamera Sistemleri’nin sistemlerinin aldığını görüyoruz.
Yapay zekanın gündelik hayatta kullanımı
Çift lensli Al kişi sayma kamerası, işin içine 3. boyutu da katarak, görüntüden aldığı derinlik bilgisiyle yüksek oranda doğruluk(%98’e kadar) sağlayabilmektedir. Hem çizgisel hem de bölgesel olarak kişi sayma fonksiyonunu desteklemektedir.
Otel CCTV sistemleri ve video analitikler
8 Nisan 2019
Kapalı devre kamera (CCTV) sistemleri, temel video kayıt ve arşivleme özelliklerine ek olarak video arşivlerinde ve canlı video akışlarında olay tespitini kolaylaştırıcı özellikler ile birlikte kullanılabilmelidir. Yüksek çözünürlükte ve kalitede kaydedilerek saklanan video arşivlerinde insan gücü ile geriye dönük izlenme yapmak ve olay analizinde olaya ait video kayıtlarının tespit ederek çıkarmak çok uzun süreler alabilmektedir.
Derin öğrenme teknolojisi ile insan algılama
Ülkemiz genelinde ve dünya çapında suç oranları artıkça video izleme sistemleri daha da önemli hale gelmektedir. Personel veya vardiya sayısını artırsanız da, kaçırılan önemli olaylar için yaptırımlar öngörseniz de video izleme sistemlerinde oluşan video veri yığınlarının video analiz modüllerinin yardımı olmadan tek başına verimli bir şekilde takip edilebilmesi zordur. Video analiz türlerinde güncel olan eğilimlerden biri ise derin öğrenme (deep-learning) teknolojilerinin adapte edilmeye başlamış olmasıdır.
Hilton İstanbul Maslak’ta entegre çözümler
ATEKSİS13 Şubat 2019
Ateksis Akıllı Teknoloji Sistemleri Hilton İstanbul Maslak projesinde; profesyonel ses ve ışık bölümü kapsamında görüntü, ses, multimedya otomasyon, canlı yayın altyapısı, digital signage sistemleri; bina elektroniği kapsamında yangın algılama, acil anons ve müzik yayın sistemleri, CCTV sistemlerinin tasarımını, kurulumunu ve devreye alma çözümlerini sundu.