Bina Otomasyonu

Bina otomasyonu
Kimin evsahibi, kimin misafir olduğu; misafirin binada ne kadar kaldığı; ev sahibinin evde olup olmadığı; elektrik ve gaz sarfiyatının ne kadar olduğu; ısıtma suyu, kullanım suyu sıcaklığının derecesi; evde yangın olup olmadığı gibi birçok konu, farklı farklı ya da birlikte çalışabilen otomasyon sistemleriyle yönetilebilir.
Bina yönetim sistemlerinin yeni köprüsü
SENSORMATIC16 Eylül 2019
Sistem kesintisiz takip ve kontrol sağladığı için, bina giriş çıkışları, şirketi ziyaret eden kişilerin gelme sıklıkları, unvanları ve buna benzer pek çok veri kurumsal hafızayı besleyen bir bilgi havuzu oluşturuyor
BIM nedir ve hangi amaca hizmet eder?
BIM´in temel dayanak noktası, paydaşların rollerini desteklemek ve yansıtmak için BIM´deki bilgileri eklemek, çıkarmak, güncellemek veya değiştirmek için bir tesisin yaşam döngüsünün farklı aşamalarında farklı paydaşlar tarafından iş birliği yapmaktır.
Bina otomasyon sisteminde elektronik güvenlik
Cem ATAM27 Kasım 2018
Elektronik Güvenlik alanında faaliyet gösteren Kekova’da “Proje Yöneticisi” olarak görev alıyorum. Karşılaştığım, yönettiğim veya şartname aşamasına danışmanlık yaptığım birçok projenin ortak yanlarından biri elektronik güvenlik kapsamında işlenen konuların çok hafif ve önemsiz olarak alıgılanması ve genellikle bir UPS fiyatı ile kıyaslanması olmuştur.
Artan konfor, güvenlik ve enerji verimliliği…
Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet sağlayıcısı Bosch, bir yandan enerji ve maliyet tasarrufu beklerken diğer yandan da konfor ve güvenliğin artmasını talep eden müşterilerine, akıllı bağlanabilirliğe sahip enerji ve bina teknolojisinden oluşan entegre çözümlerle cevap veriyor.
Konfor ve güvenlik
Somfy27 Kasım 2018
Binalarda güvenlik, ısı ve ses yalıtımına yardımcı olan panjurlar, hem estetik görünümleri hem de kullanıcılara sağladıkları kolaylıklar nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Somfy’nin motorlu panjur sistemleri, uzaktan kumanda ile kolayca kontrol ediliyor. Bütün panjurlar, tek bir düğme ile istediğiniz gibi açılıp kapanıyor.