Sektörden

“Güvenlı̇k 4.0 ı̇le yenı̇ bı̇r çağ başlıyor”
11 Nisan 2019
ISS Proser 8 bini aşkın personeli, hizmet verdiği 630 projesi ve yüzde 35 organik büyümesi ile güvenlik şirketleri arasındaki yerini pekiştirdi. ISS Proser Genel Müdürü Atilla Aydemir ile bu başarının altında yatan faktörleri ve entegre güvenlik hizmeti sunan ISS Proser Güvenlik 4.0 konseptinin sektörde yaratacağı farkları konuştuk.
CCTV sektörü Türkiye’de çok değişken
11 Nisan 2019
Han Elektronik Genel Müdür Yardımcısı Melis MADEN, CCTV güvenlik sistemlerinin günümüzde hayatı ciddi anlamda kolaylaştırdığını, güvenlik açısından mutlaka kullanılması gerektiğinin altını çizdi. CCTV sektörünün Türkiye’de çok değişken, iniş ve çıkışlarda seyrettiğine dikkat çeken MADEN, rekabet edebilmek ve sektörde kalabilmek İçin kimi firmaların kaliteden ödün vermesinin handikap olduğunu ifade etti.
Yerli üretici olmanın avantajı
11 Nisan 2019
Kuruluşu 2010 yılında olmasına rağmen, 15 yılı aşkın süredir yangın sektöründe faaliyet gösteren YG Yangın 12 yıl boyunca yangın söndürme topu ithal ettikten sonra 2017 yılında üretici konumuna yükseldi. Türkiye’nin tek yangın mühendisi, YG Yangın Güvenliği Üretim Müdürü Ufuk Can GÜNAYDIN, 2017’den bu yana üretimi YG Yangın tarafından yapılan yangın topu ve halon alternatifi söndürücüler olan temiz Aerosol gazlı söndürücüler hakkında bilgi verdi.
“Her sektörün ihtiyacını karşılıyoruz“
13 Şubat 2019
Özak Turnike Satış Pazarlama Müdürü Gülşen TAŞDEMİR, sektörde 50. yılına doğru yürüyen Özak Turnike’nin her sektörün ihtiyacını karşıladığını söyledi. Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtlayan TAŞDEMİR, ”Güvenlik, trafik düzenleme, kalabalık yönlendirme ve takip amaçlı, yaya ve araç geçiş kontrol ürünleri ile her sektörün kendine yönelik ihtiyaçlarına karşılık çözümler üretiyoruz” dedi.
“2019 mevcut durumu koruma yılı”
Pelco Schneider Türkiye Direktörü Yusuf Ziya ÖNCEL Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtladı. 2018’de başlayan ekonomik krizin 2019 ve hatta 2020’nin ilk altı ayında da etkisini hissettireceğini öngördüklerini söyleyen ÖNCEL, Pelco Schneider olarak bu daralmadan çok da yara almadan çıkacaklarını vurguladı. ÖNCEL sektör oyuncularına da “sabit giderleri kısıp, mevcut müşteri portföyünü koruyun” tavsiyesinde bulundu. Pelco Schneider Türkiye Direktörü Yusuf Ziya ÖNCEL Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin sorularını yanıtladı. 2018’de başlayan ekonomik krizin 2019 ve hatta 2020’nin ilk altı ayında da etkisini hissettireceğini öngördüklerini söyleyen ÖNCEL, Pelco Schneider olarak bu daralmadan çok da yara almadan çıkacaklarını vurguladı. ÖNCEL sektör oyuncularına da “sabit giderleri kısıp, mevcut müşteri portföyünü koruyun” tavsiyesinde bulundu.
“AVM güvenliği konusunda çok hassasız”
21 Ocak 2019
Zamanımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz AVM’lerde ne kadar güvendeyiz? Yangın, terör saldırısı, doğal afet ya da hırsızlıklara karşı nasıl korunuyoruz? AVM yönetimleri her gün binlerce kişiyi ağırladıkları bu merkezleri daha güvenli hale getirmek için ne gibi önlemler alıyor? Tüm bu soruların cevabını alışveriş merkezlerine danışmalık ve kiralama hizmeti veren Mall Mark CEO’su Aytaç ÖZÇİÇEK ile konuştuk. Özçiçek, “Ziyaretçilerimize ve paydaşlarımıza güvenli bir yaşam alanı oluşturmak için bu konudaki yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.
Güvenlik sektörü 2019’da yüzde 10 büyüyecek
16 Ocak 2019
Koyuncu Elektronik Genel Müdür Yardımcısı Ali Yipelli güvenlik sektörünün Türkiye’de 2019’da yüzde 10’lar civarında büyüyeceğini öngördüklerini dile getirdi. Koyuncu Elektronik’in CCTV pazarında genel ortalamanın üzerinde büyüdüğüne de işaret eden Yipelli ile elektronik güvenlik sektöründeki gelişmeleri konuştuk. Yipellli’ye göre sektörün teknolojik anlamda ilerlemesinin önü çok açık.
“X-Ray cihazlarında 3D’ye geçiyoruz”
27 Kasım 2018
Tüm dünyada artan terör olaylarına paralel olarak, güvenlik önlemlerine verilen önemin de arttığını ifade eden; Boyut Güvenlik Teknolojileri Ve Dış. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Okan DANYILDIZ güvenlik sektörünü değerlendirdi. Türkiye’de X-Ray cihazlarına yeni bir boyut getirdiklerini ifade eden Danyıldız; üç boyutlu görüntü alabilen Voti’yi anlattı.
“Yangın Yönetmeliği uygulanmıyor”
27 Kasım 2018
Türkiye’de güvenlik sektörünün gelişmeye devam ettiğini ifade eden; Viko-Panasonic Ürünleri Grubu Satış Müdürü Koray YILDIZ sektöre ilişkin sorularımızı yanıtladı. Güvenlik ürünlerine uygulanan Özel Tüketim Vergisi’ni eleştiren Yıldız; güvenliğin lüks değil, ihtiyaç olduğunu anlattı.
“Road Blockerla P1 Derecesini kazandık”
27 Kasım 2018
Terör ve suikast olaylarına karşı çözümler üreten Arma Kontrol; Roma’da yapılan çarpışma testinde P1 derecesini almaya hak kazandı. Türkiye’de güvenlik sektörünün daha ileri bir noktaya taşınabileceğini ifade eden Arma Kontrol Ceo’su Koray Kartal sektöre ilişkin görüşlerini ve uluslararası alanda kazandıkları başarının sırrını anlattı.
“Parmak izinin taklit edilmesi mümkün değildir”
27 Kasım 2018
Biyometrik sistemlerin, Türkiye pazarında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Meyer GROUP Satış ve Proje Müdürü Orçun BAYINDIR; sektöre ilişkin değerlendirmelerini dergimizle paylaştı. Türkiye’de güvenlik sektörünün her daim büyüdüğünü ve sektör içerisinde kalitenin arttığını belirten Bayındır; bir noktadan sonra sektörün daralacağını ve sadece elit firmaların kalacağını söyledi. 
“Uçtan uca IP uçtan uca güvenlik”
27 Kasım 2018
ALL OVER IP güvenlik sektörünü tek çatı altında topladı.  Elektronik güvenlik sektörüne yeni bir soluk getirecek proje sektörde hizmet veren iddialı firmaların ortak çözümler sunmasını sağlayacak. Projede Aveka; EATON , Gtm Teknolji &Supermicro , Martin Telekom & Clicknet&Modeo &securKEY , Pcc & Macroscop ve  Sony Türkiye yer alıyor.  All Over IP Projesi ile ilgili sorularımızı yanıtlayan PCC Elektronik Genel Müdürü Cemil Özdemir güvenlik sektörüne ilişkin genel değerlendirmelerini de dergimizle paylaştı.