Fokus

AVM’lerde  giriş güvenliğinin önemi
AVM ziyaretçilerinin ofis veya residence bölgelerine geçişleri veya AVM personeline özel alanlara giriş güvenliği önemini korumaya devam etmektedir.
Nijerya Palms AVM için güvenli ve emniyetli alışveriş senaryosu
HIKVISION TÜRKİYE20 Ocak 2020
Kalabalık bir şehirdeki alışveriş, ticaret ve buluşma merkezinin, her zaman için sıkı bir güvenlik mekanizmasına ihtiyaç duyduğu da bir gerçektir.
Idenfit’in yeni nesil çözümleri ile AVM güvenliği ve denetimi
Toplumsal olaylar, hırsızlık, gasp, terör olayları ve benzeri birçok tehdit, tehlike potansiyelinin ortaya çıkması AVM güvenliği kavramını gündeme getirmiştir.
AVM’lerde entegre  güvenlik sisteminin önemi
Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde sayısı gittikçe artan alışveriş merkezleri (AVM’ler) birçok insanın ihtiyaçlarını gidermek, sosyalleşmek, eğlence ve kültür sanat etkinlikleri için kullandığı uğrak yerlerin başında gelmektedir.
Alışveriş merkezlerinin güvenliğinde teknoloji büyük önem taşıyor
Alışveriş merkezlerinin ziyaretçilerini, bünyesinde bulunan mağazaları, işletmeleri ve çalışanları her türlü tehdide karşı koruması ve gerekli önleyici tedbirleri alarak geniş ve kapsamlı bir güvenlik ağı oluşturması büyük önem taşıyor.
AVM güvenliği için plaka tanıma sistemi
Alışveriş merkezleri yoğun kullanımları sebebiyle güvenlik açısından kritik alanlardır. Bu sebeple alış veriş merkezlerinin güvenliği üst seviyelerde olmak zorundadır. Plaka tanıma sistemleri, AVM otoparklarının giriş-çıkış noktalarında güvenliğin sağlanması için kullanılan en işlevsel çözümlerden biridir
Ticari binalarda yangın zonları ve elektrik tesisatı üzerinden yayılımın önlenmesi
Gelişen teknoloji ile birlikte kullanımı artan ekipman ve cihazlar, alışveriş merkezlerinin teknik alanlarında (elektrik odaları, sistem odaları vb.) bulunmasına rağmen, yangın anında hızla yayılan alev ve duman bina içerisinde bulunan herkesi kısa süre içerisinde etkileyerek can ve mal kayıplarına neden olmaktadır.
Hastanelerde yangın güvenliği
Hastaneler ve sağlık kurumlarının tasarımı, bünyesindeki karmaşık ve hassas üniteler ve hassas (kısıtlı hareket kabiliyetinde) kullanıcı profili nedeniyle, mümkün olan en verimli ve en güvenli şekilde gerçekleştirilmelidir.
Müzelerde dijitalleşme ve güvenlik
Dikkatsizlik ve ihmalkarlık sebebi ile müzelerde muhafaza edilen eserler ciddi zararlar görmektedir ve güvenlik denince bu eserlerin gelecek nesillere mümkün olan en az zararla aktarılması için çalışmak müze yönetimlerinin asli görevlerindendir.
Müzelerdeki eser ve personel güvenliği
Müze güvenliği dendiğinde eser takibi ve sayımı, vandalizme ve çalınmaya karşı eser güvenliği, izinsiz eserlerin taşınmasının önlenmesi, personel güvenliği ve ziyaretçi takibi anlaşılmalıdır.
Dünyanın en büyük mozaik müzesinde güvenlik önlemleri
ATEKSİS14 Kasım 2019
Antakya Arkeoloji müzesi mevcut eserlere ve dönem koşullarına uymaması, modern müzeciliğin ihtiyaçlarına cevap verememesi sebebiyle Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliği iş birliğiyle yeniden projelendirildi.
Müzelerde yangın algılama ve söndürme sistemlerinin önemi
Dünyada, tarih ve kültür miras varlıklarının sergilendiği, geçmişten günümüze zarar görmeden ya da gerçeğine çok yakın korunarak ulaşabilmiş, yer altı ve yer üstünde birçok müze bulunmaktadır. Bu tarihi mirasları koruyarak, sonraki nesillere olabildiğince korunmuş şekilde bırakmak hepimizin ortak amacı olmalıdır.