Fokus

Hastanelerde yangın güvenliği
Hastaneler ve sağlık kurumlarının tasarımı, bünyesindeki karmaşık ve hassas üniteler ve hassas (kısıtlı hareket kabiliyetinde) kullanıcı profili nedeniyle, mümkün olan en verimli ve en güvenli şekilde gerçekleştirilmelidir.
Müzelerde dijitalleşme ve güvenlik
Dikkatsizlik ve ihmalkarlık sebebi ile müzelerde muhafaza edilen eserler ciddi zararlar görmektedir ve güvenlik denince bu eserlerin gelecek nesillere mümkün olan en az zararla aktarılması için çalışmak müze yönetimlerinin asli görevlerindendir.
Müzelerdeki eser ve personel güvenliği
Müze güvenliği dendiğinde eser takibi ve sayımı, vandalizme ve çalınmaya karşı eser güvenliği, izinsiz eserlerin taşınmasının önlenmesi, personel güvenliği ve ziyaretçi takibi anlaşılmalıdır.
Dünyanın en büyük mozaik müzesinde güvenlik önlemleri
ATEKSİS14 Kasım 2019
Antakya Arkeoloji müzesi mevcut eserlere ve dönem koşullarına uymaması, modern müzeciliğin ihtiyaçlarına cevap verememesi sebebiyle Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliği iş birliğiyle yeniden projelendirildi.
Müzelerde yangın algılama ve söndürme sistemlerinin önemi
Dünyada, tarih ve kültür miras varlıklarının sergilendiği, geçmişten günümüze zarar görmeden ya da gerçeğine çok yakın korunarak ulaşabilmiş, yer altı ve yer üstünde birçok müze bulunmaktadır. Bu tarihi mirasları koruyarak, sonraki nesillere olabildiğince korunmuş şekilde bırakmak hepimizin ortak amacı olmalıdır.
Kritik tesis güvenlik yönetimi
Kuzey Irak ile Azerbaycan’dan çıkarılan petrolü, boru hatlarıyla uluslararası alıcılara ileten ve içinde bulunduğu bölgedeki doğalgaz kaynaklarını da dünyanın en büyük ikinci doğalgaz pazarı olan Avrupa’ya iletmek isteyen Türkiye’de, mevcut iletim hatları üzerinde saldırılar söz konusu olmaktadır.
Kritik tesis güvenlik sistemleri
16 Eylül 2019
Kritik tesis güvenlik sistemlerinin temel işlevleri; tehdidin tespiti ve tanımlanması, durumsal farkındalığının sağlanması, bilgi yönetimi, karşı tedbir/müdahale birimleri yönetimi ve tesis içi ve dışı ile haberleşme ağının sağlanmasıdır.
Kritik Tesislerin Güvenliği için Yerli ve Milli Radar Çözümü: Retinar
METEKSAN SAVUNMA16 Eylül 2019
Güvenlik kameralarının menzilleri çok düşük olduğundan, tehdide cevap verecek güvenlik birimlerine, hazırlık için yeterli zaman kazandırmaları pek mümkün olmuyor. Radarlar ise bu tehditleri kilometrelerce öteden algılayabiliyor ve önlem almak için gereken zamanı kazandırabiliyor.
Okul servisleri ne kadar güvenli?
Önceliği güvenlik olan ‘’EN DEĞERLİYİ TAŞIYAN‘’ sektör mensubu firma ve esnafların, taşıma yaptığı öğrenciler için velilerle ve okul idareleri ile tüm mal varlıkları ve hayatlarını ortaya koyarak sözleşmelere imza atarken, güvenli taşıma sorumluluğunu görmezden gelme lüksü olabilir mi?
Güvenlik teknolojileri okulların hizmetinde
Akıllı yazılımlarla desteklenen okul çevresindeki kameralar, ileri teknolojik yazılımlar ile desteklenerek, okulun konumuna, çevresine ve risk değerlendirmesi sonuçlarına göre detaylı tanımlamalar yapılarak kuruluyor.
Eğitim kurumlarında CCTV sistemlerini kullanmanın  avantajları
Şüphesiz ki okullarda birkaç güvenlik görevlisi kullanmakla güvenlik problemleri tam olarak çözülemez. Okul güvenlik kameraları görüntü kayıt ve izleme sistemleri okul güvenliğini sağlamakta büyük başarılar kazanıp kendini kanıtlamış bir güvenlik çözümüdür.