Fokus

Kritik tesis güvenlik yönetimi
Kuzey Irak ile Azerbaycan’dan çıkarılan petrolü, boru hatlarıyla uluslararası alıcılara ileten ve içinde bulunduğu bölgedeki doğalgaz kaynaklarını da dünyanın en büyük ikinci doğalgaz pazarı olan Avrupa’ya iletmek isteyen Türkiye’de, mevcut iletim hatları üzerinde saldırılar söz konusu olmaktadır.
Kritik tesis güvenlik sistemleri
16 Eylül 2019
Kritik tesis güvenlik sistemlerinin temel işlevleri; tehdidin tespiti ve tanımlanması, durumsal farkındalığının sağlanması, bilgi yönetimi, karşı tedbir/müdahale birimleri yönetimi ve tesis içi ve dışı ile haberleşme ağının sağlanmasıdır.
Kritik Tesislerin Güvenliği için Yerli ve Milli Radar Çözümü: Retinar
METEKSAN SAVUNMA16 Eylül 2019
Güvenlik kameralarının menzilleri çok düşük olduğundan, tehdide cevap verecek güvenlik birimlerine, hazırlık için yeterli zaman kazandırmaları pek mümkün olmuyor. Radarlar ise bu tehditleri kilometrelerce öteden algılayabiliyor ve önlem almak için gereken zamanı kazandırabiliyor.
Okul servisleri ne kadar güvenli?
Önceliği güvenlik olan ‘’EN DEĞERLİYİ TAŞIYAN‘’ sektör mensubu firma ve esnafların, taşıma yaptığı öğrenciler için velilerle ve okul idareleri ile tüm mal varlıkları ve hayatlarını ortaya koyarak sözleşmelere imza atarken, güvenli taşıma sorumluluğunu görmezden gelme lüksü olabilir mi?
Güvenlik teknolojileri okulların hizmetinde
Akıllı yazılımlarla desteklenen okul çevresindeki kameralar, ileri teknolojik yazılımlar ile desteklenerek, okulun konumuna, çevresine ve risk değerlendirmesi sonuçlarına göre detaylı tanımlamalar yapılarak kuruluyor.
Eğitim kurumlarında CCTV sistemlerini kullanmanın  avantajları
Şüphesiz ki okullarda birkaç güvenlik görevlisi kullanmakla güvenlik problemleri tam olarak çözülemez. Okul güvenlik kameraları görüntü kayıt ve izleme sistemleri okul güvenliğini sağlamakta büyük başarılar kazanıp kendini kanıtlamış bir güvenlik çözümüdür.
Deniz liman tesisi güvenliğine ait eğitim, talim ve tatbikatlar
Ülkemizde liman tesislerine güvenlik eğitimleri T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından ISPS Kod Madde A / 18.1 ve A / 18.2 ve B / 18.2 ve B / 18.3 gereğince Liman Tesisi Güvenlik Sorumluları ve Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş Tanınmış Güvenlik Kuruluşları (RSO) tarafından verilmektedir.
Liman tesislerinin güvenliği üzerine bir değerlendirme
Deniz ticaretindeki payı her geçen gün artan konteyner taşımacılığı akademik çevrelerce de hem terör saldırıları hem de kaçakçılık faaliyetleri için uygun bir araç olarak görülerek “Bomba Kutusu” olarak tanımlanmıştır.
Türkiye’deki ISPS uygulamaları
Evyapport Genel Müdürü Ali Keskin, Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin deniz ve liman güvenliği ile ilgili sorularını yanıtladı. ISPS’in Türk limanlarındaki uygulamalarının iyi seviyede olduğunu hatta söyleyen Keskin “Türkiye’deki ISPS uygulamaları dünya ortalamalarının üstünde. Gerek kamu gerekse işletmelerin bu konudaki hassasiyeti üst seviyelerde” dedi.
Vodafone Park Stadı’nda bütüncül güvenlik çözümleri
Türkiye’nin ilk Akıllı Stadyumu olma özelliğini taşıyan Vodafone Park Kompleks’inde, Zayıf Akım Sistemlerinin tamamı olan, Honeywell markası ile Yangın Algılama, Acil Anons, Kapalı Devre Kamera, Giriş Kontrol, Data ve Zayıf Akım Kablolama ve BMS Sistemlerini tasarım, uygulama ve mühendislik hizmetlerini gerçekleştirdik.
Güvenlik hiçbir alanda hafife alınmamalıdır
Kaliteli bir spor güvenliği her alanda olduğu gibi eğitimle başlar. Bu organizasyonlarda görev alan güvenlik personellerinin çok iyi bir eğitime tabii olmaları gerekmektedir