Kapak Konusu

Akıllı yüz tanıma çözümü kalabalık alanların güvenliğine yeni bir boyut getiriyor
8 Nisan 2019
Sensormatic tarafından sunulan Yüz Tanıma Çözümü, gelişmiş yüz tanıma algoritması, güçlü şifreleme özelliği ve kamera bağımsız yapısıyla kullanıcılarına büyük avantaj sağlıyor.
Bilgi gizliliğini sağlamanın en iyi yolu kimlik doğrulamasından geçer
POLİMEK ELEKTRONİK8 Nisan 2019
Biyometrik sistemler, bireyin fiziksel benzersizliğini ortaya koyan ve mevcutta bulunan kayıtlarla karşılaştırarak tanımlama, doğrulama işlemi yapan sistemlerdir. Personel kimlik kartları, manyetik kartlar, şifrelerin dezavantajlarını göz önünde bulundurarak bunların yerine daha kolay ve güvenlik doğrulama yöntemi ile parmak izlerini, yüzlerini, irislerini, avuç içlerini, imzasını, DNA ve retinasını işleme alan sistemlerdir.
Davranışsal biyometrik özellikler de tanımlanmaya başladı
“Biyometrik Sistemler” diye ifade ettiğimiz bu iki kelimelik teknoloji o kadar geniş bir etki alanına sahip ki neredeyse hayatımızın her alanında olmaya aday. Aslında biyometrik teknolojileri anlatmak, bu teknolojiyi hangi alanlarda kullanıyoruz, hayatımızı nasıl kolaylaştırıyor gibi detaylara girmeden önce biyometrinin ne olduğunu kullanıcılara, okurlara anlatmak isterim.
Sizi tanımamıza kendinizi hazırlayın
Evlerimize hırsız giriyor, arabalarımız çalınıyor, imzalarımız taklit ediliyor... Kısacası birileri bizim yerimize geçiyor ve makineleri kandırıyor. Peki bunları nasıl engelleyebiliriz?
Para ve kıymetli eşya taşımacılığında özel güvenliğin rolü
Para ve kıymetli eşya taşımacılığı da ticari yaşamın bir kayıp ve zarara uğramaması için güvenli bir iklime ihtiyaç duyuyor. Bu değerlerin güvenli olarak taşınması ve yerine ulaşması da detaylı bir güvenlik prosedürünün ve stratejisinin uygulanmasını gerekli kılıyor.
Altının taşınması sırasında tam gizlilik gerekiyor
12 Mart 2019
İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa ATAYIK, altın taşımaları konusunu Güvenlik Yönetimi Dergisi için değerlendirdi. Altın taşıma söz konusu olunca tam gizlilik ilkesinin devreye girmesi gerektiğin ifade eden ATAYIK, taşımanın yapılacağı güzergahın gizliliğinin çok önemli olduğunu vurguladı.
Teknoloji, nakit ve değerli maden taşımacılığında riskleri azalttı
Özel güvenlik para taşıma şirketleri günde ortalama birkaç bin dolardan, milyon dolarlara kadar değerli kargo transferini gerçekleştirmekte. Bizler yaptığımız tüm işleri dikkatle irdeliyor ve söz konusu riskleri etkin analizlerin ardından değerlendiriyoruz. Zira sadece mal kaybı değil aynı zamanda yaralanma ve can kaybıyla sonuçlanabilecek riskler de var. Son yıllarda olay sayısında bir artış olması risklerde bir artış olduğu gerçeğini ortaya net bir şekilde koyuyor.
Merkez Bankası MONY Depoları Projesi ve Nakit Hizmet Firmaları
BANTAŞ A.Ş.12 Mart 2019
MONY projesiyle nakit döngüsünün kısaltılması, özel nakit merkezlerindeki atıl banknot işleme kapasitesinin aktif hale getirilmesi, TCMB hizmet birimleriyle özel nakit merkezleri arasındaki nakit transferlerinin azaltılması, TCMB’nin hizmet birimlerinde işlem hacimlerinin düşürülmesi, TCMB’nin düzenleyici ve denetleyici rolünün artması, nakit döngüsünde verimliliğin iyileşmesi, risklerin ve maliyetlerin indirgenmesi öngörülmektedir.
Geçiş kontrol sistemleri gereklilik haline geldi
Geçiş kontrol sistemleri, günümüz güvenlik gerekçeleriyle giderek bir gereklilik haline gelmiştir. Kurumlar, hem iş yeri güvenliği hem de müşteri ve çalışan güvenliğini ön planda tutmak adına geçiş kotrol sistemleri kullanımı üzerine büyük bir özen göstermektedirler.
Merkezi kontrol sistemi
Modüler bir sistem, yapıların türüne göre dağınık, dikine, yatay olarak projelendirilebilmesine maliyet acısından optimum olarak hitap edebilen konfigrasyonlar içerir.
Turnike kullanımı son 10 yılda arttı
Turnikeler özellikle inşaat sektöründeki yapısal değişiklikle doğru orantılı olarak birçok bina ve yapıda demirbaş eşya niteliğini kazanmış durumdadır. Son yıllarda ülkemizde yeni yapılan stadyumlar, metro ulaşım ağlarının genişlemesi ve havalimanlarının artışı sonucu insanlarımız turnikelerle daha yakından tanışmıştır.
Petrol devi Socar A.Ş’nin girişleri kontrol altında
POLİMEK13 Şubat 2019
2001 yılında başlanılan STAR Rafineri projesi İzmir’in Aliağa ilçesinde yaklaşık olarak 2400 dönümlük bir alana kurulmakta ve 10 milyon ton ham petrol işleme kapasitesine sahip enerji zincirinin en kritik yatırım projesidir.