Kapak Konusu

Yangın sistemlerine akılcı çözüm
Yangın sistemlerinden gelen veriler tek başına anlamlı değildir. KIMO, bu zamanlarda yangın sistemleri için tamamlayıcı bir platform olma özelliğiyle, kurumlarda alanların terk edilmesi için geçiş kapılarını otomatik olarak açmaktadır.
Işın tipi duman dedektörleri – BEAM
Beam dedektöler; endüstriyel depo, üretim alanları, fabrikalar, enerji üretim tesisleri, fuar ve sergi alanları, konferans salonları, alışveriş merkezlerindeki atrium ve foodcourd alanları, spor salonları, hava limanları, uçak hangarları, müze ve tarihi yapılar gibi, dumanın algılanmadan önce geniş bir alana yayıldığı yüksek tavanlı ve geniş mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış duman algılama sistemidir.
Yangını önlemenin yenilikçi teknolojisi
Mikro kapsüllerin polimerik kabuğu, yangın söndürücü bileşiği 5 yıl boyunca çalışır durumda tutar ve kesin olarak aktivasyon sıcaklığına ulaşmasını önler. Yangın oluştuğunda etken gazı serbest bırakır ve her bir mikro kapsül birer ‘mikro yangın söndürücü’ haline gelir.
Tarihi, yangından korumak
SIEMENS TÜRKİYE20 Ocak 2020
Tarihi mirasların korunması için kendilerine has özelliklerine uygun yangın koruma çözümlerinin bulunması gerekmektedir.
Konut, işyeri, fabrika gibi yapılara elektrik sağlayan güç şebekesinin başlıca bir unsuru olan transformatörlerde oluşacak olası bir arıza tüm güç şebekesinin savunmasız kalmasına sebep olacağından, transformatörler sistemin potansiyel zayıf halkası olarak kabul edilebilir.
Biyometrik kimlik sistemi
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun özel hastanelerde muayene olan SGK’lı hastaların devlet katkı payını öderken hastanın gerçekten o kişi olup olmadığını tanımlamada kullandığı parmak damar izi ile doğrulama çözümünü, yüzlerce hastanede KİM Pozitif marka cihazımız ve yazılımlarımızla hizmet vermeye devam ediyoruz.
Hastane güvenliği
Bilkent, Kayseri, Adana, Eskişehir, Mersin, Bursa, Elâzığ, Manisa, Isparta Şehir Hastaneleri’nde 50 bini aşkın kullanıcının iletişim altyapısı ve sistemler arası entegrasyonu Karel tarafından gerçekleştirildi.
İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nde yüksek yangın güvenliği
İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olup, AE Bina Teknolojileri sistem entegratörlüğünde ESSER by Honeywell tarafından üretilen kapsamlı yangın algılama teknolojisiyle korunacak.
Şirket risk yönetimi: 6 aşamayla başlayın
Güvenlik mikroskobundan baktığımızda bir şirketin güvenlik riski haricinde, operasyonel risk de dahil olmak üzere başka birçok risklerinin de olduğunu anlamıyor ve bundan geri kalmıyoruz.
Genel anons ve kontrollü tahliye sistemi
Siemens Türkiye14 Kasım 2019
Ticari binalar ve kamu binalarında genel anons ve sesli alarm (PA/VA) sistemleri, sadece duyurular, müzik yayını ya da canlı sunumlar için faydalı bir araç değil aynı zamanda güvenlik alt yapısının ayrılmaz bir parçasıdır.
Anons sistemleri yangın algılama sistemlerine nasıl entegre edilir?
14 Kasım 2019
Havalimanları, hastaneler, alışveriş merkezleri, okullar gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu pek çok mahalde, kişileri bilgilendirme, uyarma veya yönlendirme amacıyla anons sistemleri kullanılmaktadır.