Güncel

SecuriTex Eurasia 2019’u 2 binden fazla kişi ziyaret etti
15 Nisan 2019
Tarsus Turkey tarafından 5.’si düzenlenen SecuriTex Eurasia 2019, kapılarını açtı. Özellikle emniyet teşkilatı, askeri kurumlar ve kamu kuruluşlarını, güvenlik endüstrisiyle buluşturan fuarda, drone avcılarından biyometrik sistemlere kadar pek çok teknoloji bir arada sergilendi.
Ankara Şehir Hastanesi’nin destek hizmetlerini Tepe Servis yürütecek
10 Nisan 2019
Tepe Servis ve Yönetim, Avrupa´nın en büyük, dünyanın ise tüm birimleri tek seferde inşa edilen 3. büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi’nde de hasta yönlendirme, resepsiyon, refakat, taşıma, oda destek ve temizlik, yemek, haşere mücadele, atık yönetimi, güvenlik, otopark yönetimi hizmetleri sunacak.
Tepe Savunma ve Güvenlik’in mükemmele yolculuğu başladı
10 Nisan 2019
Tepe Savunma ve Güvenlik, hizmetlerini mükemmellik noktasına getirmek için önemli bir adım atarak Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi (UKH) programına dahil oldu.
İstanbul Havalimanı IoT altyapısı ile kurulan ilk havalimanı oldu
10 Nisan 2019
Kablosuz endüstriyel IoT alanında faaliyet gösteren Skysens, dünyanın en büyük havalimanı projelerinden İstanbul Havalimanı’na farklı sistemleri tek bir kablosuz ağ üzerinden yönetme imkanı sunuyor. Skysens’in uçtan uca sağladığı bu çözüm ile İstanbul Havalimanı, dünyada kablosuz endüstriyel IoT altyapısı ile kurulan ilk havalimanı oldu.
Güvenlik endüstrisi SecuriTex Eurasia 2019’da buluşuyor
10 Nisan 2019
Ankara, Tarsus Turkey tarafından düzenlenen SECURITEX EURASIA 2019 Fuarı’na 5. kez ev sahipliği yapıyor. Kamu kurum ve kuruluşları ile güvenlik endüstrisini buluşturacak olan SecuriTex Eurasia 2019, 11 – 14 Nisan tarihlerinde Congresium Ankara – ATO Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
Ruh halinden anlayan robot: LG CLOi
9 Nisan 2019
LG Electronics, yapay zekaya sahip robot serisi LG CLOi ile hayatı kolaylaştırıyor. Geçtiğimiz yıl ayakta çalışanlara özel olarak sunulan giyilebilir robotun yanı sıra, havaalanları, oteller, süpermarketler, alışveriş merkezleri gibi ortamlarda müşterilere yardımcı olmak için tasarlanan yapay zekaya sahip robotlarını tanıtan LG, 2019’da da kullanıcılarla iletişim kuran, ruh hallerini anlayan ve çocuklara oyun arkadaşı olabilen yeni nesil robotlarını tanıttı.
Pronet’in akıllı güvenlik çözümleriyle çocuklar güvende
9 Nisan 2019
Pronet, elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları ve güvenlik ihtiyacı konusunda gerçekleştirdiği tüketici davranışları araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma, elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları konusunda ilginç sonuçları ortaya koydu.
Proline’a “Akıllı ulaşım sistemleri” alanında prestijli ödül
9 Nisan 2019
Proline, Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında yaptığı çalışmalar ve geliştirdiği yazılım platformu ile 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nde ödüle layık görüldü.
Cambridgeshire İtfaiyesi 50 aracını Panasonic’in dayanıklı tabletiyle donatıyor
9 Nisan 2019
Cambridgeshire İtfaiyesi, 50 aracını Panasonic’in dayanıklı tabletleriyle donattı. İtfaiyeciler, yeni tabletleriyle operasyon sırasında önemli bilgilere erişebiliyor.
KABLODER standart dışı kablolara dikkat çekiyor
9 Nisan 2019
2000 yılının aralık ayında Türk kablo sektörünü temsil etmek üzere kurulan ve bugün Türk kablo sektörünün önde gelen kablo üreticileri arasında yer alan 20 üyesi ile faaliyetlerine devam eden KABLODER, dernek başkanı Erkan Aydoğdu’nun liderliğinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ISAF Exclusive başarıyla tamamlandı
9 Nisan 2019
Güvenlik alanındaki son teknoloji ürünlerin sergilendiği ISAF Exclusive Fuar ve Konferansı 13-15 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenlendi.